تمدید اعتبار کارت ملی تا پایان سال 96/ تصویب اصلاح قانون رفع موانع تولید

رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

12 اسفند 1394 , 20:21

تمدید اعتبار کارت ملی تا پایان سال 96/ تصویب اصلاح قانون رفع موانع تولید

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت، مصوبه های جدید دولت را ذکر کرد

تمدید اعتبار کارت ملی تا پایان سال 96

رییس جمهور در جلسه هیات وزیران گفت: مدت اعتبار کارت‌های شناسایی ملی با تصویب دولت تا پایان سال 1396 تمدید شد. هیأت دولت با توجه به مدت اندک باقیمانده از زمان اعتبار اولین کارت‌های شناسایی ملی (تا پایان سال 1394) و نیز لزوم اختصاص زمان بیشتر برای صدور کارت هوشمند ملی برای آحاد جامعه و جایگزینی آن با کارت شناسایی ملی این تصمیم را اتخاذ کرد.

تصویب اصلاح قانون رفع موانع تولید

تصویب پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی در خصوص اصلاح آیین‌نامه اجرایی یکی از مواد قانون رفع موانع تولید موضوع نحوه انتشار اوراق صکوک اجاره، بازپرداخت سود و تضمین آن توسط دولت و شرکت‌های دولتی ذی‌ربط، از دیگر مصوبات جلسه هیات وزیران بود.

ساماندهی سهام عدالت

در این جلسه همچنین گزارش کمیسیون اقتصاد درخصوص «لایحه ساماندهی سهام عدالت موضوع اصلاح موادی از قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی» از سوی اعضای دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و وزارت امور اقتصادی و دارایی با توجه به گذشت هشت سال از اجرای طرح سهام عدالت و قرار گرفتن در نقطه عطف این طرح یعنی آزادسازی سهام، پیش‌نویس لایحه یاد شده را به هیأت وزیران ارایه داده است. هیات دولت پس از بحث و بررسی کلیات موضوع، ادامه بررسی آن را به جلسه آینده موکول کرد.

 

  • منبع : سایت حقوقی داتیکان
  • بازدید : 559
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32