رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

24 دی 1396 , 12:05
تقاضای تشکیل کمیسیون ویژه گردشگری از دستور مجلس خارج شد

تقاضای تشکیل کمیسیون ویژه گردشگری از دستور مجلس خارج شد

طبق آئین نامه کمیسیون ویژه در مسائل مهم و استثنائی کشور باید تشکیل شود 

داتیکان: تذکر نماینده مردم قائمشهر تقاضای تشکیل کمیسیون ویژه کمیسیون ویژه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی را از دستور مجلس خارج کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 24 دی ماه) مجلس شورای اسلامی تقاضای تشکیل کمیسیون ویژه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی را مورد بررسی قرار دادند.

علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران با استناد به اصول 174 و 110 قانون اساسی با بیان اینکه تقاضای تشکیل این کمیسیون ویژه فاقد شرایط لازم برای طرح دو فوریتی است، گفت: اگر قرار به رسیدگی دو فوریتی به طرحی باشد اشتغال کشور که امروز اصلی ترین چالش است باید مطرح شود و اعتقاد دارم تشکیل این کمیسیون باید به صورت لایحه از سوی دولت مطرح شود.

علی ادیانی نماینده مردم قائمشهر نیز در تذکری با استناد به ماده 44 آئین نامه داخلی مجلس عنوان کرد: تقاضای تشکیل کمیسیون ویژه شرایط و چارچوب های تعریف شده آئین نامه را ندارد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تذکر آئین نامه ای وارد است، توضیح داد: طبق آئین نامه کمیسیون ویژه در مسائل مهم و استثنائی کشور باید تشکیل شود بنابراین حادثه جدیدی پیش نیامده است که مجلس بخواهد با طرح دو فوریتی تقاضای تشکیل کمیسیون ویژه را مطرح کند بنابراین این تقاضا از دستور خارج می شود.

  • منبع : http://www.icana.ir
  • بازدید : 208
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32