رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

21 بهمن 1396 , 11:20
بنیاد مستضعفان قرارداد ترکمنچای مقابل کسبه پلاسکو گذاشته است؟

بنیاد مستضعفان قرارداد ترکمنچای مقابل کسبه پلاسکو گذاشته است؟

واحدهای جدید را به قیمت روز بخرید!

 داتیکان:  همزمان با ایام دهه فجر که کسبه منتظر کلنگ زنی وعده داده شده از سوی بنیاد بودند، خبر‌ها حاکی از آن است که معاونت حقوقی بنیاد مستضعفان از کسبه خواسته تا تفاهم نامه‌‌ای را امضا کنند که به موجب آن متعهد شوند پس از تکمیل ساخت دوباره پلاسکو و تحویل واحدهای تجاری جدید، اقدام به خرید این واحدها به قیمت روز خواهند کرد.

به گزارش خبرآنلاین، پس از گذشت یکسال از حادثه آتش‌سوزی در ساختمان پلاسکو و به دنبال آن تخریب کامل این ساختمان و همچنین به دنبال تعهدی که بنیاد مستضعفان به عنوان مالک ساختمان در همان روزهای اول حادثه خود را به آن ملتزم کرد، مبنی بر ساخت مجدد ساختمان پلاسکو در مدت ۲ سال، گفته شد کلنگ بازسازی این ساختمان در سالگرد تخریب آن یعنی ۳۰ دی ماه سال جاری به زمین زده خواهد شد که به دلایلی این اتفاق به ایام دهه فجر موکول شد.

همزمان با ایام دهه فجر که کسبه منتظر کلنگ زنی وعده داده شده از سوی بنیاد بودند، خبرها حاکی از آن است که معاونت حقوقی بنیاد مستضعفان از کسبه خواسته تا تفاهم نامه ای را امضا کنند که به موجب آن متعهد شوند پس از تکمیل ساخت دوباره پلاسکو و تحویل واحد های تجاری جدید، اقدام به خرید این واحدها به قیمت روز خواهند کرد.

همانطور که انتظار می رفت این امر که با وعده های پیشین بنیاد مستضعفان منافات دارد، از سوی کسبه آسیب دیده پلاسکو با مخالفت روبرو شده و شورای پلاسکو هم در اطلاعیه ای ضمن عدم تاييد اين تفاهم نامه ومخالفت با آن بر تکرار خواسته اولیه آنان مبنی بر بازگشت وضعیت سابق واحدها به شیوه ای که قبل از حادثه سال گذشته وجود داشته، تاکید شده است.

متن اطلاعیه شورای پلاسکو به شرح زیر است؛

شنيده‌ها حاكي از آن است كه در سايت بنياد و همينطور به صورت پيامك ، مطلبي به‌عنوان دعوت برای انعقاد تفاهم نامه آمده است.

برای تنوير افكار همكاران محترم به‌عرض مي‌رسد:

تفاهم كه خواسته اوليه كسبه بوده و در عرض بيش از يكسال گذشته مكررا توسط كسبه و شورا و كار گروه دولت عنوان شده است و بنا بر تفاهمی جامع كه منافع هر دوطرف يعنی مالك و كسبه را در برگيرد، بوده است و متن پيشنهادی معاونت حقوقی بنیاد خارج از توان كسبه بوده است.

همچنين مغاير با فرمایشات مقام معظم رهبری و اظهارات و مواضع شخص آقای سعيدی كيا ریاست محترم بنیاد مستضعفان و همينطور روال حمايتی كار گروه محترم دولت بوده و به نوعی قسمت اعظم كسبه قادر به تحويل مغازه خود كه در واقع خريدن آن از مالك انهم به قيمت روز است نخواهند بود.

در ضمن شورا به نمايندگی از كسبه اين تفاهم نامه پيشنهادی را به هيچ وجه تاييد نمی‌کند.

در اخر باز هم به خواسته اوليه خود كه همواره در اين مدت عنوان شده است پایبند بوده و مصرا تقاضای اعاده وضع سابق در همان عرصه (زمین موجود پلاسکو) را داريم.

  • منبع : https://www.khabaronline.ir
  • بازدید : 380
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32