تازه های قوانین و مقررات تازه های قوانین و مقررات

20 خرداد 1397 , 12:57
لایحه الحاق ایران به پالرمو در مجلس تصویب شد

لایحه الحاق ایران به پالرمو در مجلس تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اکثریت آراء، لایحه الحاق ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی(پالرمو) را تصویب کردند.

داتیکان: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اکثریت آراء، لایحه الحاق ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی(پالرمو) را تصویب کردند.

به گزارش داتیکان به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه (20 خرداد) پارلمان، لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی(پالرمو) را با اکثریت آراء تصویب کردند.

در ماده واحده لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پالرمو، به دولت اجازه داده می‌شود با لحاظ شروط زیر به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی در پالرمو ایتالیا ملحق شده و سند تصویب را نزد امین کنوانسیون (دبیرکل سازمان ملل متحد) تودیع کند.

براساس این گزارش، نمایندگان مجلس در این جلسه از مجموع 256 نماینده حاضر، با 136 رأی موافق، 89 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع لایحه الحاق ایران به پالرمو را تصویب کردند.

به گزارش تسنیم، با توجه به اینکه لایحه الحاق ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی(پالرمو) در مجلس تصویب شده، اما فعلا لازم‌الاجرا نیست و شورای نگهبان می‌بایست نسبت به آن اعلام نظر کند.

 

  • منبع : www.tasnimnews.com
  • بازدید : 190
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32

اخبار مرتبط