رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

21 شهریور 1397 , 11:23
اضافه شدن زمان آزمون وکالت نیاز به تایید سازمان سنجش دارد

اضافه شدن زمان آزمون وکالت نیاز به تایید سازمان سنجش دارد

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران در رابطه با احتمال افزایش 15 دقیقه به زمان پاسخگویی به سوالات آزمون وکالت گفت که نهایی شدن این موضوع نیاز به تایید سازمان سنجش دارد.

 داتیکان: رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران در رابطه با احتمال افزایش 15 دقیقه به زمان پاسخگویی به سوالات آزمون وکالت گفت که نهایی شدن این موضوع نیاز به تایید سازمان سنجش دارد.

به گزارش داتیکان، مرتضی شهبازی نیا در گفت وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: آگهی آزمون وکالت سال 97 به زودی و در روزهای پایانی باقی مانده از شهریور ماه منتشر و ثبت نام در این آزمون از هفته دوم مهرماه آغاز خواهد شد.

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری مرکز ضمن اعلام برگزاری آزمون وکالت سال 97 در روز 9 آذر ماه، عنوان کرد: کانون‌های وکلای دادگستری امسال با نگاه وسیع تری ظرفیت را تعیین کردند و این میزان کمی بیش از 20 درصد به نسبت سال گذشته افزایش داشته است.

وی در تشریح شرایط آزمون وکالت سال 97، تصریح کرد: آزمون از حیث سوال و منابع امتحانی تغییری نداشته است اما با توجه به دغدغه برخی از متقاضیان تاکید شده است که سوالات انحرافی به نسبت گذشته وجود نداشته باشد.

شهبازی نیا افزود: یکی دیگر از درخواست‌های متقاضیان، این موضوع بود که با توجه به تحلیلی بودن برخی سوالات، زمان در نظر گرفته شده برای آزمون کافی نیست که در این زمینه هم تمهیداتی شده است تا حداقل 15 دقیقه به زمان پاسخگویی به سوالات آزمون اضافه شود که البته نهایی شدن این پیشنهاد نیاز به تایید سازمان سنجش از حیث هماهنگی‌های لازم برای برگزاری آزمون مانند زمان و مکان و ... دارد.

 

  • منبع : http://www.isna.ir
  • بازدید : 58
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32