15 مهر 1397 , 14:13
عملیات اجرایی تملک زمین چیتگر در دوره 29 انجام گرفت

عملیات اجرایی تملک زمین چیتگر در دوره 29 انجام گرفت

امیر حسین‌آبادی: همه مسایل اجرایی تملک این زمین در دوره 29 صورت گرفته است اما حالا عزیزانی می‌گویند در دوره 29 مقدمات کار فراهم شده اگر کارهایی که صورت گرفته، مقدمات است موخرات چیست؟

داتیکان: امیر حسین آبادی در گفت و گو با خبرنگار داتیکان ‌در رابطه با اقداماتی که در راستای ساخت ساختمان جدید کانون وکلا مرکز صورت گرفت با بیان اینکه  زمین سعادت آباد 20 سال معطل مانده بود به همین دلیل سازمان زمین شهری اخطار داد که اگر ساخت زمینی که به مساحت دوهزار متر است را شروع نکنید از شما سلب مالکیت می‌شود گفت: در دوره 29 شروع به ساخت زمینی که در زمان افتخار جهرمی برای کانون وکلا مرکز تملیک شده بود کردیم تا خطری که به دلیل معطل ماندن زمین بوجود آمده بود را دفع کنیم.

رییس سابق کانون وکلای مرکز تاکید کرد: در ابتدا دوره 29 اعضای کمیسیون ساختمان انتخاب شدند تا کار ساخت زمین را بصورت جدی شروع کنیم البته شایان ذکر است که در دوره‌های گذشته نیز اقداماتی برای ساخت زمین مزبور صورت گرفته بود که نتیجه خاصی نداشت فقط هزینه‌هایی برای کانون در برداشت.

این وکیل دادگستری ادامه داد: از جمله این اقدامات می‌توان به قرارداد با شرکت شارستان اشاره کرد. در دوره 24 که بنده نیز عضو هیات مدیره بودم با این شرکت قراردادی امضا و بنا براین شد که ساختمان سه طبقه‌ای بسازنند اما این شرکت کار خاصی انجام نداد.

وی افزود: در دوره‌ی 29 آقای جندقی که عضو کمیسیون ساختمان شد به صورت جدی پیگیر شروع مجدد عملیات عمرانی بود. شرکت شارستان ادعاهایی داشت و بالاخره با پرداخت مبلغی زمین را از او خلع ید شد و به قرارداد به این شرکت خاتمه دادیم.

عضو هیات مدیره کانون وکلای مرکز تصریح کرد: بعد از مطالعاتی که در کمیسیون ساختمان صورت گرفت قرارداد مدیریت پیمان با یک شرکت که جز معتبرترین و خوش‌نامترین شرکت‌ها در این زمینه است و مدیریت آن مهندس گنابادی است که در اوایل انقلاب وزیر مسکن بود منعقد شد. کمیسیون ساختمان تقریبا هر هفته جلساتی برگزار می‌کردند و بعضا در هفته سه بار نیز جلسه داشتند تا کارها را پیش ببرند.

این حقوقدان تشریح کرد: با یک شرکت طراح به نام شرکت کنت عقد قرارداد کردیم تا نقشه ساختمان را تهیه کند. مهندس فرخ معزی که از کارشناسان خوش نام دادگستری است و لطف خاصی به کانون دارد بعنوان مشاور این پروژه مشخص شد. در نهایت تصمیم گرفته شد ساختمانی با 7 طبقه پارکینگ که ظرفیت بیش از 200 ماشین را دارد و 7 طبقه دیگر و مجموعا 14 طبقه ساخته شود.

حسین آبادی خاطرنشان کرد: با کمک دوستانی که در شهرداری و شورای شهر داشتم و کمک سایر همکاران مسایل اداری حل شد و شروع به گود برداری کردیم؛ گود این ساختمان 37 متر بود و نیلینگ آن هم صورت گرفت. در ادامه عملیات اجرایی در اواخر دوره 29 برای تهیه آهن مورد نیاز پروژه با مسیولین ذوب آهن صحبت کردیم وآنها قول مساعدت دادند که خوشبختانه این مراحل در دوره جدید نیز ادامه دارد.

وی ادامه داد: ساخت این زمین مشکل بزرگی شده بود تا جایی که در دوره 28 تصویب شده بود عملیات ساخت آن متوقف شود ولی این خطر سلب مالکیت از کانون وجود داشت. بهرحال امیدواریم این ساختمان سریعتر آماده شود.

رییس سابق کانون وکلای مرکز با اشاره به تملک زمین در منطقه 22 تهران که در دوره 29 صورت گرفت، گفت: بعد از اینکه با رای اعضای هیات مدیره بعنوان رییس انتخاب شدم سیدمحمد شجاعی که از وکلای کانون هم هستند و در سازمان زمین شهری مسیولیت دارند به دیدن من آمدند و پیشهاد دادند مطابق قانون از سازمان ملی زمین تقاضای زمین کنیم.

عضو هیات مدیره کانون وکلای مرکز ادامه داد: درخواست خود را به سازمان ملی زمین دادیم و آنجا تصویب شد که به منظور کاربری فرهنگی و رفاهی یک قطعه زمین به کانون وکلا مرکز واگذار شوند و بنابر این شد که ما زمینی را در این رابطه به آنها معرفی کنیم. با کمک همکارانی چون آقای مواساتیان که در اداره کل زمین شهری تهران مشاور بودند و آقای سلیمان جعفری عضو کمیسیون ساختمان جستجویی در بانک زمین صورت گرفت.

وی ادامه داد: بعد از جستجوهای صورت گرفته به ما خبر دادند یک قطعه زمین حدود 8هزار متر در منطقه 22 نزدیک دریاچه چیتگر قرادارد. بلافاصله بعنوان رییس کانون دکتر آقایی را بعنوان نماینده تعیین کردم تا زمین مزبور را بررسی کنند که بعد از بررسی صورت‌گرفته ایشان تایید کردند زمین مرغوبی است.

وی تاکید کرد: بعد از مشخص شدن زمین با سازمان وارد مذاکره شدیم و سازمان ملی زمین موضوع را به اداره کل زمین شهری تهران ارسال کرد.  مدیرکل زمین شهری به ما بسیار محبت کردند. سه نفر کارشناس تعیین و زمین قیمت گذاری شد و 10درصد کل قیمت زمین را پرداخت کردیم و بعد پیش نویس قرارداد تهیه شد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: در زمان عقد قرارداد مشکلی وجود داشت و آن این بود که زمین بیشتر از پنج هزار متر در یک مرحله واگذاری نمی‌شد و روند به اینگونه بود که 5هزار متر واگذار می‌شد و بعد از شروع عملیات عمرانی مابقی زمین را واگذار می‌کردند مگر موافقت وزیر شهرسازی وجود داشته باشد بنابراین ضمن مذاکراتی که با وزیر راه و شهرسازی داشتم موافقت ایشان را کسب کردم و ایشان دستور واگذاری در یک مرحله را دادند بحمدالله این مشکل را نیز حل کردیم. امیدواریم این زمین بعنوان مرکز رفاهی برای وکلا ساخته شود تا آنها از آن استفاده کنند آنچه از ما ساخته بود در رابطه با پروژهای ساختمانی و تملیک زمین بود انجام دادیم از تک تک اعضای کمیسیون ساختمان تشکر میکنم.

این وکیل دادگستری تصریح کرد: این زمین منطقه 22 به متراژ 8هزار متر است اما حدود هزار و چهارصد متر اصلاحی دارد که این مقدار جز قیمت محاسبه نشد. در نهایه قیمت مشخص شد و قسط اول یعنی 10درصد قیمت کل از جانب کانون در اواخر دوره 29 پرداخت شد و اقساط بیست ساله‌ای تعیین شد. مشکلی در این زمینه وجود داشت زیرا برای پرداخت اقساط می‌بایست چک ارایه می‌شد و من توضیح دادم چکی که رییس فعلی کانون امضا کند بعد از اتمام دوره مدیریت او بانک آن امضا را به رسمیت نمی‌شناسد و مشکلاتی ایجاد خواهد شد و نتیجتا پذیرفتند که بابت اقساط سفته بگیرند.

حسین آبادی ادامه داد: در دوره 30 رییس کانون دکتر امینی قرارداد و سفته‌ها را امضا کردند و زمین تحویل کانون شد و بنابراین همه مسایل اجرایی تملک این زمین در دوره 29 صورت گرفته است اما حالا عزیزانی می‌گویند در دوره 29 مقدمات کار فراهم شده اگر این کارهایی که پیش گفتیم مقدمات است موخرات چیست؟

  • منبع : www.datikan.com
  • بازدید : 233
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32