رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

4 خرداد 1398
سرنشینان 405 هم مأموران راهنمایی رانندگی را زیر گرفتند و هم کتک زدند

سرنشینان 405 هم مأموران راهنمایی رانندگی را زیر گرفتند و هم کتک زدند

فرمانده انتظامی البرز: سرنشینان پژو 405 در کمترین زمان ممکن دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

داتیکان: فرمانده انتظامی البرز گفت: شب گذشته سرشنینان خودرو 405 که پس از زیر گرفتن یکی از مأموران راهنمایی و رانندگی، اقدام به فحاشی و کتک زدن دو نفر دیگر از مأموران نمودند، در کمترین زمان ممکن به وسیله نیروی انتظامی شهرستان کرج دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند. 

به گزارش داتیکان به نقل از ایسنا، سردار عباسعلی محمدیان در تشریح جزئیات این خبر گفت: در ساعت ۲۱ شب گذشته مأمور پلیس راهور فرماندهی انتظامی شهرستان فردیس حین انجام وظیفه در فلکه دوم فردیس، یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ با سه سرنشین را که اقدام به حرکات نمایشی کرده و منجر به وحشت در میان عابران و سایر رانندگان شده بود را مشاهده و جهت تذکر به راننده، خودرو را متوقف می‌کنند. وی در ادامه اظهار داشت: به نظر می‌رسد، راننده خودرو در شرایط عادی نبوده و به همین دلیل از تذکر مأمور آگاهی عصبی می‌شود و به عمد مأمور را زیر گرفته و اقدام به فرار می‌کند. 

این مقام ارشد نیروی انتظامی شهرستان کرج در ادامه افزود: خودرو مذکور پس از حرکت در مسیری کوتاه پشت چراغ قرمز توقف کرده که مأمور حادثه دیده به همراه یکی از کارکنان وظیفه به منظور بررسی موضوع و جریمه کردن راننده به سمت خودرو حرکت کردند که در این هنگام راننده و دو نفر سرنشین آن از خودرو پیاده و شروع به هتاکی و ضرب و شتم مأموران کرده و به سرعت متواری می‌شوند.

وی اظهار کرد: در این حادثه مأمور پلیس راهور از ناحیه پای چپ و مأمور وظیفه نیز از ناحیه سر و کتف آسیب دیدند که با حضور مأموران کلانتری فردیس و عوامل اورژانس جهت مداوا به نزدیک‌ترین درمانگاه محل منتقل شدند که در حال حاضر حال عمومی آنها خوب است.

سردار محمدیان گفت: بلافاصله شناسایی و دستگیری مسببان این حادثه در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان فردیس قرار گرفت و تیمی از کارآگاهان زبده با بررسی جزئیات حادثه و شناسایی خودرو مذکور، راننده را شناسایی و در ساعت دو بامداد امروز چهارم خردادماه راننده خاطی و هر دو سرنشین آنها را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

وی با بیان این که قانون برای هتاکی به مأموران در حین انجام وظیفه مجازات سنگینی پیش بینی کرده است گفت: پرونده متهمان جهت رسیدگی و اجرای حکم در اختیار مقام قضائی است.

فرمانده انتظامی استان البرز تصریح کرد: برابر ماده ۶۰۷ قانون مجازات اسلامی هرگونه توهین، حمله و مقاومت که با علم و آگاهی نسبت به مأموران حین انجام وظیفه آنها به عمل آید، جرم محسوب می‌شود و در قانون مجازات مشخصی برای متخلفان پیش بینی شده است.

 

  • منبع : http://www.isna.ir
  • بازدید : 57
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32

اخبار مرتبط