سوال حقوقی:

سهم الارث از سود بانكي

سلام. والدينم دو سال پيش فوت كردند و من از اموالي كه پدرم در بانك داشتند ماهيانه سود دريافت مي كنم . اخيرا پدر بزرگم پدري متوجه سود بانك شده اند و مي خواهند ماهيانه من را بگيرند.آيا ايشان از لحاظ قانوني چنين اجازه اي دارند؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹

سلام و احترام. مطابق ماده 862 قانون مدني، پدر و مادر هم رديف فرزندان هستند و لذا پدربزرگ شما نيز از اموال پدرتان ارث مي برد و نسبت به سود بانكي نيز سهم الارث دارند.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده