سوال حقوقی:

آیا می توان چک را در رهن دیگری گذاشت؟

سلام و عرض خسته نباشید من مبلغ 100 میلیون به دیگری بدهکار هستم و طلبکار از من بابت بدهی رهن می خواهد. از دیگری مبلغ 120 میلیون طلبکار هستم و بابت این طلب یک فقره چک از او دارم. آیا می توانم این چک را در رهن طلبکار خودم قرار دهم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹

سلام و احترام

بر اساس ماده 774 قانون مدنی مال مرهون باید عین معین باشد و رهن دین و منفعت باطل است. طبق این ماده دین را نمی توان در رهن گذاشت و مال مرهونه باید عین معین ( مثلا یک خودرو یا آپارتمان ) باشد.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده