سوال حقوقی:

آیا فوت کسی که مالی را به رهن گرفته است باعث باطل شدن عقد رهن می شود؟

سلام وقت بخیر. یک سوال از خدمتتون داشتم می خواستم بدونم اگر کسی که مالی را از دیگری به رهن گفته باشد فوت کند آیا عقد رهن مزبور باطل می شود ؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹

سلام و احترام 

بر اساس ماده 787 قانون مدنی عقد رهن نسبت به راهن لازم و نسبت به مرتهن جائز است. منظور از جواز رهن نسبت به مرتهن آن است که او می تواند هر زمان که بخواهد عقد رهن را فسخ کند، با وجود این فوت یا حجر او موجب انفساخ عقد رهن نمی شود. فوت یا حجر راهن نیز سبب انفساخ عقد رهن نیست.

آرزوی بهروزی 

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده