سوال حقوقی:

آیا می توان از عقد هبه رجوع کرد ؟

سلام وقت بخیر به موجب عقد هبه ای خانه ای را به پدر خودم هبه کردم . بعد از این که خانه را تحویل پدرم دادم اوضاع مالی ام به هم ریخت و خودم در حال حاضر نیازمند پول آن هستم. می توانم از عقد مذکور رجوع کنم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

سلام و احترام

بر اساس ماده 803 قانون مدنی بعد از قبض نیز می تواند با بقاء عین موهوبه از هبه رجوع کند. این اصل کلی در مواردی با استثناء مواجه است که یکی از آن موارد عبارت است از این که متهب (هبه گیرنده) پدر یا مادر یا اولاد واهب ( هبه کننده ) باشد. در این مورد واهب نمی تواند از عقد هبه ای که منعقد کرده است رجوع کند.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده