سوال حقوقی:

آیا بعد از بخشش طلب امکان رجوع از آن وجود دارد؟

سلام و خسته نباشید خدمت شما. من از شخصی مبلغ 120 میلیون تومان طلبکار بودم و به موجب عقد هبه ای این بدهی را به شخص بدهکار بخشیدم. در حال حاضر به علت اتفاقاتی که بین من و شخصی که به او هبه را انجام دادم افتاده است  می خواهم از هبه رجوع کنم . می خواستم بدونم به چه صورتی می توانم این کار را انجام دهم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

سلام و احترام

بر اساس ماده 806 قانون مدنی هر گاه داین طلب خود را به مدیون ببخشد حق رجوع ندارد. علت سقوط حق رجوع در فرض مذکور اینست که در اثر هبه اصولا متهب ( هبه گیرنده ) مالک مافی الذمه خویش می شود و دیگر مال موهوب باقی نمی ماند. طبق ماده فوق شما نمی توانید در این مورد از هبه ای که منعقد کرده اید رجوع کنید.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده