سوال حقوقی:

آیا حق شفعه را می توان به دیگری انتقال داد؟

سلام وقت بخیر می خواستم بدونم آیا می توانم حق شفعه ای را که به موجب مالکیت در زمین مشاعی که شریکم سهم خود را به دیگری واگذار کرده است، بدست آورده ام به دیگری منتقل کنم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

سلام و احترام

بر اساس ماده 808 قانون مدنی حق شفعه فقط برای شریک ایجاد می شود و بر خلاف سایر حقوق مالی، که قابلیت انتقال به افراد دیگر را دارا هستند ، حق شفعه قابل انتقال به دیگران نیست زیرا شفعه وسیله ی دفع ضرر است نه وسیله جلب منفعت.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده