سوال حقوقی:

وضعیت تلف مبیع قبل از اخذ به شفعه

سلام خسته نباشید. در حال حاضر من حق اخذ به شفعه درباره ی ملکی دارم. اما قبل از این که حق مزبور را اعمال کنم مبیع در دست خریدار از بین رفت. می خواستم بدونم چه کاری می توانم انجام دهم و آیا خریدار در این باره مسئول است؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

سلام و احترام

بر اساس ماده 818 قانون مدنی مشتری نسبت به عیب و خرابی و تلفی که قبل از اخذ به شفعه در ید او حادث شده باشد ضامن نیست و هم چنین است بعد از اخذ به شفعه و مطالبه در صورتی که تعدی یا تفریط نکرده باشد. طبق این ماده مشتری نسبت به تلفی که قبل از اعمال اخذ به شفعه توسط شما، اتفاق افتاده باشد ضامن نیست و در واقع اموال خود مالک تلف شده است.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده