سوال حقوقی:

وصیت بر افراد نامشخص و گسترده

سلام وقت بخیر. می خواستم بدونم می توانم بخشی از اموالم را برای افراد نامشخص مثلا فقرا یا دانشجویان دانشگاه تهران وصیت کنم و این وصیت از لحاظ حقوقی صحیح است ؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹

سلام و احترام

بر اساس ماده 828 قانون مدنی هر گاه موصی له غیر محصور باشد مثل این که وصیت برای فقرا یا امور عام المنفعه شود، قبول شرط نیست. طبق این ماده وصیت بر افراد غیر محصور صحیح است و در این مورد قبول شرط نیست و با وحدت ملاک از ماده 56 قانون مدنی در این مورد قبول با حاکم است.

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده