سوال حقوقی:

وصیت به نفع شخص صغیر

سلام وقت بخیر. پدر بزرگ مادری پسرم برای پسر 6 ساله من ضمن یک وصیت نامه یک سوم اموال خود را وصیت کرده است. می خواستم بدونم برای تحقق این وصیت آیا قبول لازم است؟ و چه کسی باید این قبول را انجام دهد ؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹

سلام و احترام

بر اساس ماده 831 قانون مدنی اگر موصی له صغیر یا مجنون باشد رد یا قبول وصیت با ولی خواهد بود. طبق این ماده چون پسر شما صغیر غیر ممیز محسوب می شود طبق ماده 1212 همان قانون نمی تواند هیچ تصرفی در اموال خود اعم از با عوض و بلا عوض نماید و  و فقط صغیر ممیز ( بالاتر از 7 سال ) می تواند تملکات بلاعوض را قبول کند.در نهایت شما به عنوان ولی پسرتان موظف هستید که آن را قبول کنید یا اگر به مصلحت محجور نبود آن را رد کنید. برای راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده