سوال حقوقی:

تاخیر در قبول وصیت

سلام وقت بخیر پدرم به موجب وصیتی یک سوم از دارایی خود را به برادر خود وصیت کرده است . بعد از فوت پدرم و هنگام تقسیم ترکه، برادر پدرم ( عمویم) نسبت به میزانی که به نفع او وصیت شده است  اعلام قبولی یا رد نمی کند و به همین دلیل ما وراث هم نمی توانیم در ترکه دخل و تصرف کنیم. می خواستم بدونم از لحاظ حقوقی چه کاری می توانیم انجام بدهیم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹

سلام و احترام 

بر اساس ماده 833 قانون مدنی مادامی که شخصی که وصیت به نفع او شده است قبولی یا رد خود را نسبت به وصیت اعلان نکرده باشد ورثه نمی توانند در ماترک تصرف کنند و اگر تاخیر در اعلام موجب تضرر وراث باشد حاکم موصی له ( شخصی که وصیت به نفع او شده است ) را مجبور می کند که تصمیم خود را معین نماید. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده