سوال حقوقی:

آیا نسبت به طلبی که موعد آن نرسیده است می توان در خواست تامین داد؟

سلام وقت بخیر. من از شخصی مبلغ 120 میلیون چک دارم که هنوز سررسید آن نرسیده است و موعد چک برای تاریخ 12/12/99 است. آیا می توانم در این خصوص از دادگاه تقاضای صدور قرار تامین خواسته را بنمایم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹

سلام و احترام

بر اساس ماده 114 قانون مدنی نسبت به طلب یا مال معینی که هنوز موعد تسلیم آن نرسیده است، در صورتی که حق مستند به سند رسمی و در معرض تغییع یا تفریط باشد می توان در خواست تامین نمود. طبق ماده فوق الذکر شما در صورتی می توانید قبل از موعد تسلیم و سررسید طلبی تقاضای صدور تامین خواسته را داشته باشید که 1) حق مستند به سند رسمی باشد. 2) و حق مذکور در معرض تغییع یا تفریط باشد. در صورت نیاز به راهنمایی ومشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده