سوال حقوقی:

اجرای قرار تامین خواسته قبل از این که چیزی به من ابلاغ شود

با سلام. در دعوایی که شخصی علیه من اقامه کرده است گویا قرار تامین خواسته را از دادگاه تقاضا کرده است و قبل از این که چیزی به من در این باره ابلاغ شود نسبت به توقیف اموال من اقدام کرده اند و بعد از این موضوع تازه مفاد قرار به من ابلاغ شده است . می خواستم آیا این عمل غیر قانونی نیست و من می توانم علیه دادگاه و شخص خواهان اقامه دعوی کنم؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹

سلام و احترام

بر اساس ماده 117 قانون آیین دادرسی مدنی قرار تامین خواسته، باید فورا به خوانده ابلاغ و سپس اجرا شود. بنابراین علی الاصول ابلاغ آن بر اجرای آن مقدم است. اگر ابلاغ فوری؛ ممکن نباشد و تاخیر اجرا، موجب تضییع یا تفریط خواسته شود، این قرار قبل از ابلاغ به خوانده، اجرا می شود. بنابر این، اجرای قرار تامین خواسته قبل از ابلاغ آن، منوط به وجود توامان این دو شرط است : 1) یکی این که ابلاغ فوری ممکن نباشد. 2) تاخیر در اجرا موجب تضرر خواهان شود. بنابراین عمل انجام شده کاملا قانونی است و شما نمی توانید اعتراضی در این خصوص داشته باشید. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده