سوال حقوقی:

آیا با در دست داشتن برگه جلب سیار می توان وارد محل زندگی شخص مورد جلب شد؟

سلام وقت بخیر. من به موجب شکایتی که از شخصی در دادسرا انجام دادم و شخص مورد نظر متواری است برگه جلب سیار را از مقام قضایی مربوطه گرفتم تا در هر مکانی که شخص را یافتم او را جلب کنم. پس از گذشت مدتی اطلاعاتی به دستم رسید که شخص مورد نظر در باغ ویلای یکی از دوستانش در کردان مخفی شده است. می خواستم بدونم با در دست داشتن این برگه می توانم وارد ویلا بشوم و شخص را جلب کنم ؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹

سلام و احترام

اولا خود شخص شما به عنوان شاکی و در دست دارنده ی برگه ی جلب نمی توانید شخص را جلب کنید و برای جلب باید از ضابطان دادگستری کمک بگیرید. و ثانیا بر اساس تبصره 3 ماده 184 قانون آیین دادرسی کیفری در صورتی که متهم در منزل یا محل کار خود یا دیگری مخفی شده باشد، ضابطان باید حکم ورود به آن محل را از مقام قضایی اخذ کنند و به صرف داشتن برگه ی جلب سیار نمی توانید وارد اماکن خصوصی شخص مجلوب یا دیگری بشوید. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده