سوال حقوقی:

در اقرار شخص ورشکسته

می خواستم بدونم از لحاظ حقوقی اقرار ورشکسته در حقوق مالی خود چه اثری دارد؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت سه شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۹

سلام و احترام

اساس ماده 1264 قانون مدنی اقرار مفلس و ورشکسته نسبت به اموال خود بر ضرر دیان نافذ نیست. با توجه به ظاهر این ماده، در اقرار ورشکسته ، باید آثار اقرار به دو بخش تجزیه شود: اثر اقرار به زیان خود ورشکسته و اثر اقرار به زیان بستانکاران ورشکسته. اثر دوم نافذ و موثر نیست؛ بنابراین، مقر له نمی تواند وارد هیات بستانکاران شود، منتها اثر نخست معت است و مقر له می تواند بعد از ختم عملیات تصفیه ورشکستگی به استناد اقرار، حق خود را از مقر مطالبه کند. در صورتی که همه ی بستانکاران عضو هیات غرما رضایت دهند، مقر له می تواند به هیات غرما وارد شوند. درصورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده