سوال حقوقی:

تکذیب اقرار توسط شخصی که اقرار به نفع او شده است

سلام روز بخیر. تشکر از سایت خوبتون. می خواستم بدونم در موردی که من اقراری را به سود شخصی انجام دادم و آن شخص اقرار را تکذیب کردم از لحاظ حقوقی وضعیت اقراری که من انجام داده ام به چه صورت خواهد بود؟

در صورتی که وکیل یا کارشناس حقوقی هستید با ورود به حساب کاربری خود می‌توانید برای این پرسش جواب بنویسید.
مدیران سایت سه شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۹

سلام و احترام

بر اساس ماده 1272 قانون مدنی در صحت اقرار تصدیق مقر له شرط نیست، لیکن اگر مفاد اقرار را تکذیب کند، اقرار مزبور در حق او اثری نخواهد داشت. طبق این ماده اگر مقر له ( شخصی که اقرار به نفع او انجام شده است) مفاد اقرار صورت گرفته را تکذیب کند، در این صورت اقرار فقط در حق او اثر نخواهد داشت. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر با موسسه تماس حاصل فرمایید. 02166128096

مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده
مشاهده