پرونده فروش مواد مخدر و رانندگی بدون گواهینامه

در صورتی که شخصی زیر سن هجده سال اقدام به فروش مواد مخدر و رانندگی بدون گواهینامه نماید، تحت پیگرد قضایی قرار می‌گیرد. در نمونه پرونده فوق می‌توانید با جزئیات این موضوع آشنا شوید.

 

ناشر سند : مهسا رویین تن مشاهده پروفایل ناشر

مهسا رویین تن وکلای دادگستری
شماره پروانه:
25358
آغاز فعالیت:
1394
حوزه قضایی:
نتیجه:

قرار موقوفی تعقیب

شماره پرونده 950096 شعبه 3 دادگاه اطفال

ماده 146و 215 قانون مجازات اسلامی

گزارش نهایی ستوان ...................


در مورخه 95/2/5 توس پلیس متهم به جرم فروشندگی مواد مخدر دستگیر و به کلانتری منتقل شد.


خود را .................. معرفی کرده که مشخص شد اشتباه گفته و اسم واقعی وی ……………… معروف به .................. از خلافکاران حوزه استحفاظی است که مراتب صورت جلسه و به امضاء رسید. صورتجلسه نیروی انتظامی، کلانتری 144 جوادی تهرانپارس:


در ساعت 17/5 مورخ 95/2/5 عوامل دایره تجسس و مبارزه با مواد مخدر این یگان با توجه به اخبار مردمی مبنی بر حضور شخص موتورسوار در محدوده تره‏ بار قدیم خیابان 196 شاهد بودند که این فرد اقدام به پخش مواد مخدر می‌کند. عوامل تجسس ....................... و به همراهی ستوان‏ها ....................... به محل اعزام مشاهده نمودیم یک دستگاه موتور سیکلت طرح هوندا با راکب اقدام به فروش مواد مخدر می‏ نمود که عوامل تجسس به صورت نامحسوس موتورسیکلت موردنظر را کنترل نموده راکب شخصی جوان بوده و چند مرحله اقدام به فروش مواد کرده که نهایتاً در خیابان 135 خیابان حدادی در حین فروش او را متوقف کردند. ستوان ..................... برای بازداشت رفته متهم گریخته و موتور روشن را به سمت او هل داده که باعث مصدومیت ستوان ..................... از ناحیه ساق پای چپ شده است. پس از آن ستوان ................ به تعقیب متهم پیاده پرداخته و متهم مواد را داخل جوی آب انداخت که بعدا مقداری از آن کشف گردید. در نهایت پس از تعقیب و گریز متهم وارد خیابان 135 خیابان قصابان شده و قصد سوار شدن به یک موتور سیکلت عبوری را داشته که ستوان .................. جهت جلوگیری از سوار شدن متهم و دستگیری وی با چند مرحله دستور ایست و بی‏ توجهی متهم اقدام به شلیک دو تیر هوایی با اسلحه زعاف به شماره 806263 نمود که متهم خود را پشت خودرویی مخفی کرد که لحظه دستگیری اقدام به درگیری شدید با مأمورین نمود که در نهایت با کمک واحدهای گشتی متهم دستگیر و به همراه مواد مخدر مکشوفه به کلانتری خود را به نام ........................... معرفی کرد.


مواد مکشوفه: دو بسته شیشه به مقدار 82 سانت با لفاف و دو بسته هروئین به مقدار تقریبی یک گرم و 50 سانت با لفاف. موتور سیکلت به پارکینگ انتقال و قبض ضمیمه گزارش شد. در صورتجلسه بازرسی بدنی ضمیمه شده آمده چیزی از متهم به دست نیامده‌است.


برگه پذیرش متهم: متولد 1376؛ شغل آزاد؛ تحصیلات پنجم ابتدایی؛ مجرد. بیماری ندارد و وضعیت ظاهری وی سالم است. از ناحیه سر زخم است. پشت گردن قرمز است و جای چاقو روی سر و گردن مشخص است. از ناحیه پنجه پا جای جراحی است، الآن سالم است.


در بازجویی متهم آمده وی در زمان دستگیری اقدام به فرار کرده و چند مرحله زمین خورده است و دچار شکستگی سر و کبودی در بدن شده است.


 


اظهارات متهم


گزارش را قبول ندارم. تقاضای عفو و بخشش دارم. اولین بار است که از پارک برای مصرف تهیه کردم. اشتباه کردم، مواد را 40 هزار تومان خریده‏ ام.


علت فرار: ترسیدم چون مواد همراهم بود پس فرار کردم. حاضرم رضایت مأمورین را بگیرم. اشتباه کردم، برای خودم کار می‏کنم، اولین بار بود که دستگیر شدم. سابقه کیفری ندارم. به هروئین اعتیاد دارم. موتور مال خودم است. اولین بارم بوده تقاضای عفو دارم و حاضرم همکاری کنم برای بازداشت فروشنده اصلی.


صورتجلسه ارجاع از کلانتری به پایگاه چهارم پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب و صورتجلسه تحویل و آزمایش مواد مخدر به انبار موجودند.


سابقه کیفری استعلام شده: سابقه ندارد.


برگ تحقیق از متهم در شعبه 6 بازپرسی (ناحیه 20) تهران گفته مواد متعلق به من بود شیشه مصرف می‏کردم و هروئین اولین بار بود خریدم. فروشنده نیستم تقاضای عفو دارم.


قرار وثیقه برای وی به مبلغ سیصد میلیون ریال صادر شده‌است.


وثیقه معرفی نکرده رفته بازداشت و برگه بازداشت وی به زندان قزل حصار و برگه انگشت نگاری در پرونده ضمیمه شده ‏اند.


کپی شناسنامه متهم و پدرش موجود است. متهم متولد 81/10/19 است.


قرار وثیقه با توجه به تناسب سنی متهم به میزان صد میلیون ریال صادر شده است. مطابق تبصره ماده 285 قانون آیین دادرسی کیفری مستقیما برای بررسی پرونده به دادگاه اطفال ارسال شد.


مکاتبه قضایی شده است برای اعلام قرار تأمین کیفری جدید برای زندانی به همراه دستور انتقال وی به کانون اصلاح و تربیت. اتهام وی نگهداری و استعمال مواد عنوان شده‌است. مکاتبه قضایی صورت گرفته برای ارسال پرونده متهم از شعبه 6 بازپرسی به دفتر کل مجتمع قضایی شهید فهمیده.


 


صورتجلسه رسیدگی در شعبه 3 دادگاه اطفال


مادر گفته شوهرم چندین سال است ما را رها کرده و زن دیگری دارد و من سرپرست پسرم هستم و او سابقه ندارد و متعهد می‏شوم در تربیت او کوشاتر باشم و شرایط را برای ادامه تحصیلش فراهم کنم. تقاضای مساعدت قانونی دارم.


شعبه 3 دادگاه اطفال از ندامتگاه قزل‏حصار خواسته‌است با توجه به وضعیت سنی مشارالیه چنان چه دلیل قانونی دیگری در بازداشت نیست امروز آزادش کنید و یک رونوشت برای کانون به همین شکل به مادر تحویل داده شده‌است.

در خصوص اتهام طفل  مبنی بر فروش مواد مخدر  و 1/5 گرم هرویین و رانندگی بدون گواهی نامه در تاریخ 95/2/5 دادگاه با توجه به ماده 146 قانون مجازات اسلامی نظر به عدم احراز ضرورت طفل بزهکار از تحمل مجازات قانونی قرار موقوفی تعقیب صادر می‏نماید و طبق ماده 215 همان قانون موتور سیکلت مکشوفه به قید اخذ تعهد از مالک مبنی بر عدم تحویل وسیله نقلیه به افراد غیرمجاز با پیوست کردن تصویر بیمه نامه معتبر شخص ثالث به پرونده، تحویل مالک قانونی‏ اش شود. مواد مخدر مکشوف نیز در جهت مصارف قانونی دارویی درمانی به نفع دولت ضبط شود. طفل به قید کوشا بودن در تربیتش به سرپرست قانونی او تحویل گردد. رأی صادره حضوری و ظرف 20 روز قابل تجدید نظرخواهی است.