رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

8 تیر 1395
سیاست یک بام و دو هوا

سیاست یک بام و دو هوا

نماینده مجلس: اذعان بان‌کی مون به ویرانگری رژیم صهیونیستی در فلسطین با ریاست اسرائیل در کمیته حقوقی سازمان ملل در تضاد است

داتیکان: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در سخنان خود به رفتارهای متناقض و دو گانه سازمان ملل اشاره کرد و افزود هرچند سخنان بانکی مون مبنی بر ویرانگری اسرائیل در فلسطین را باید به فال نیک گرفت، اما این سخنان با ریاست صهیونیست ها در کمیته حقوقی سازمان ملل، جور در نمی‌آید

به گزارش داتیکان به نقل از خبرگزاری خانه ملت، محمد ابراهیم رضایی در واکنش به صحبت های اخیر بان‌کی مون در خصوص ویرانگری اسرائیل در فلسطین اشغالی اظهار داشت: اینکه دبیر کل سازمان ملل متحد اعتراف کرده اشغال سرزمین های فلسطینی از سوی روژیم صهیونیستی اثرات ویرانگری بر زندگی مردم فلسطین داشته است، را می توان به فال نیک گرفت.

رضایی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اذعان بان کی مون به ویرانگری اسرائیل در فلسطین با وجود ریاست صهیونیست ها در کمیته حقوقی سازمان ملل، حاکی از سیاست های دوگانه در این سازمان است.

نماینده مردم خمین در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: تاکنون چنین ادبیاتی را از مدیران سازمان ملل شاهد نبودیم البته سازمان ملل، به معنای واقعی حامی تمام ملل ها و کشورها نبود، بنابراین سازمان ملل واقعی نیست و تابع سیاست های آمریکا است و تحت نفوذ صهیونیست ها قرار دارد.

وی ادامه داد: طی سال های گذشته، سازمان ملل متحد، به وظیفه خود در مقابل مردم مظلوم فلسطین انجام نداده است، افراد حاضر در این سازمان، مورد تایید آمریکایی ها و صهیونیست ها هستند و توقعی از آنها نیست که در مسیر بهبود وضعیت  مردم فلسطین کاری کنند.

این نماینده تاکید کرد: اگر سازمان ملل واقعی وجود داشت امروز باید جدی تر از حقوق مردم مظلوم فلسطین حمایت می شد، اجازه داده نمی شد که تا این اندازه خون جوانان و کودکان فلسطینی توسط صهیونیست ها به زمین ریخته شود. سازمان ملل در زمینه حمایت  از مردم مظلوم فلسطین کارنامه خوبی ندارد.

رضایی اظهار داشت: انتظار می رود اگر روزی سازمان ملل بر اساس معیارها واقعی حمایت از ملل ها شکل بگیری، قدمی برای احقاق حقوق مردم فلسطین برداشته شود.

وی با اشاره به ریاست اسرائیل بر کمیته حقوقی سازمان ملل، عنوان کرد: صحبت اخیر بان کی مون با ریاست اسرائیل بر کمیته حقوقی این سازمان در تضاد و تناقض است. همین امر ثابت می کند که اذعان دبیر کل سازمان ملل متحد در خصوص ویرانگری اسرائیل در فلسطین تنها در حد حرف است و تاثیری در زندگی و وضعیت مردم سرزمین های اشغالی نخواهد داشت.

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد در پی دیدار خود با «روون ریولین»، رییس رژیم صهیونیستی در جمع خبرنگاران تأکید کرد که 50 سال اشغال سرزمین های فلسطینی از سوی این رژیم اثرات ویرانگری بر زندگی مردم فلسطین داشته است.

  • منبع : http://www.icana.ir/
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32