نظر حقوق‌دانان درباره اصلاحات استجازه دوم برای دادگاه‌های مفاسد اقتصادی
19 شهریور 1399

نظر حقوق‌دانان درباره اصلاحات استجازه دوم برای دادگاه‌های مفاسد اقتصادی

تعدادی از حقوق‌دانان کشورمان، اصلاحات مندرج در استجازه دوم رئیس قوه قضائیه از مقام معظم رهبری در مبارزه با مفاسد کلان اقتصادی را مورد تمجید قرار دادند.

         

 

داتیکان: تعدادی از حقوق‌دانان کشورمان، اصلاحات مندرج در استجازه دوم رئیس قوه قضائیه از مقام معظم رهبری در مبارزه با مفاسد کلان اقتصادی را مورد تمجید قرار دادند.

به گزارش داتیکان و به نقل از خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه دو روز قبل در نشست خبری ویژه خود با نمایندگان رسانه‌ها از تمدید استجازه رئیس قوه قضائیه از مقام معظم رهبری برای مبارزه سریع‌تر، دقیق‌تر و مؤثر با مفاسد کلان اقتصادی خبر و توضیح داد که استجازه دوم دارای اصلاحاتی همانند امکان وکالت تمام وکلای کانون وکلای دادگستری و مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه از متهمان، افزایش صلاحیت رسیدگی شعب ویژه رسیدگی به جرائم کلان اقتصادی، امکان درخواست برای اعاده دادرسی و بهره‌گیری از ماده 477 قانون آیین دادرسی کیفری و ... است. انتشار خبر تمدید استجازه با اعمال اصلاحات که ناشی از آسیب‌شناسی گسترده در قوه قضائیه بوده است، امیدواری برای تحقق بیش از پیش عدالت از سوی دستگاه قضا را در میان نخبگان علم حقوق افزایش داده است.

 

*برای اطلاع از اخرین همایش های حقوقی، گزارش‌ها و یادداشت‌های حقوقی، تازه های نشر حقوقی ، استخدام حقوقی ، مشاوره حقوقی و سایر اخبار حقوقی به سایت داتیکان مراجعه نمایید .

  • منبع : www.datikan.com