رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

9 تیر 1395
سایه فساد بر سر بلای سیاه

سایه فساد بر سر بلای سیاه

هدر رفت سرمایه‌های کشور در ترک تازی مفسدین اقتصادی در میادین نفتی

داتیکان: عضو کمیسیون انرژی مجلس در سخنان امروز خود از شناسایی عوامل مرتبط با پرونده فساد نفتی و پیگیری دستگاه قضا برای بازگرداندن پول نفت به سفره‌های مردم خبر داد.

به گزارش داتیکان به نقل از خبرگزاری مجلس، حسن بهرام، با تاکید برضرورت برخورد با مفسدان اقتصادی،گفت:ساماندهی اقتصادی بدون برخورد قاطع با مفاسد اقتصادی ممکن نیست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، از شناسایی عوامل مرتبط با پرونده فساد نفتی خبرداد و گفت: سرمایه های بسیاری در سایه فساد نفتی به هدر رفته و پیگیری ها از سوی دستگاه قضا درباره این پرونده تا حصول نتیجه ادامه دارد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی،با اشاره به پرونده تخلف نفتی بابک زنجانی،تصریح کرد:کسی که باعث مضمحل کردن سرمایه های این ملت شده به طورحتم باید به سزای اعمال خود برسد.

برخورد با تخلفات نفتی برای کمک به شفاف سازی معاملات این حوزه ضروری است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه برخورد با تخلفات نفتی برای کمک به شفاف سازی معاملات این حوزه ضروری است، افزود: سرمایه های بسیاری در سایه فساد نفتی به هدر رفته که باید زمینه بازگشت بیت المال به خزانه فراهم شود.

وی با بیان اینکه مجازات مفسدان نفتی از سوی دستگاه قضا در حال پیگیری است، افزود: محاکمه "بابک زنجانی" پروسه طولانی مدتی را داشته و بررسی های لازم انجام شده؛ حال باید منتظر اعلام نظر قطعی دستگاه قضا در خصوص این پرونده باشیم؛زیرا امکان بروز خطا در صدور رای وجود ندارد.

بهرام نیا با تاکید بر اینکه بیت المال درخصوص پرونده فساد نفتی باید به بیت المال برگشت داده شود،گفت: شناسایی عوامل مرتبط با پرونده فساد نفتی صورت گرفته و به زودی مجازات های آن ها نیز مشخص و برخوردهای قانونی صورت خواهد گرفت.

عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: رسیدگی به پرونده فساد نفتی تا حصول نتیجه در دستگاه قضا ادامه خواهد داشت و در صورت لزوم کمیسیون انرژی مجلس به این مهم ورود خواهد کرد.

  • منبع : http://www.icana.ir/
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32