تکذیب دروغ رسانه‌های سعودی ـ انگلیسی؛ قطع انگشتی در کار نیست!
29 شهریور 1399

تکذیب دروغ رسانه‌های سعودی ـ انگلیسی؛ قطع انگشتی در کار نیست!

رسانه‌های سعودی ـ انگلیسی در تلاش برای القاء خبر قطع انگشتان سه مجرم سارق در زندان ارومیه بودند که مقام رسمی رسانه‌ای قوه قضائیه این خبر را تکذیب کرد؛ مجرمین سارق مورد اشاره، بالای ۲۰ سال سن دارند و هم‌اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند.

داتیکان: رسانه‌های سعودی ـ انگلیسی در تلاش برای القاء خبر قطع انگشتان سه مجرم سارق در زندان ارومیه بودند که مقام رسمی رسانه‌ای قوه قضائیه این خبر را تکذیب کرد؛ مجرمین سارق مورد اشاره، بالای ۲۰ سال سن دارند و هم‌اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند.

به گزارش داتیکان وبه تقل از خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم؛ رسانه‌های سعودی ـ انگلیسی با محوریت "بی بی سی فارسی" در دو روز گذشته تلاش گسترده‌ای داشتند تا خبر کذبی را به افکار عمومی القا کنند، خبری کذب مبنی بر قطع انگشتان دست سه مجرم سارق در زندان ارومیه!

طبق اعلام رسانه‌های معاند لندن‌نشین، حکم سه متهم به سرقت در زندان ارومیه به نام‌های هادی رستمی، مهدی شرفیان و مهدی شاهیوند از سوی شعبه ١٣ دیوان عالی کشور تأیید و برای اجرا به دفتر اجرای احکام دادگستری ارومیه ارسال شده است.

در این رسانه‌ها اعلام شده بود: اجرای حکم قطع چهار انگشت دست راست مجرمان از انتهای آن به نحوی که انگشت شصت و کف دست آنها باقی بماند، تأیید شده است.

این رسانه‌ها در ادامه القای عدالت‌گریزی و اعمال ستم به متهمان در ایران مدعی شدند؛ محکومان به قطع انگشتان دست در دادنامه‌ای عنوان کرده‌اند که تحت شکنجه مجبور به اعتراف شده‌‌اند.

ادعایی که هر بار درباره اقدامات دستگاه قضایی کشور برای اشاعه امنیت و نظم عمومی "به دروغ" تکرار و مطرح می‌شود.

این ادعا بر اساس پیش‌بینی‌ها و با توجه به روند قانونی فرآیند دادرسی در کشور، از سوی قوه قضائیه قویاً تکذیب شد.

مهدی کشتدار، مدیرعامل خبرگزاری قوه قضاییه در واکنش به انتشار این خبر دروغ نوشت: "پیگیری‌های مرکز رسانه قوه قضاییه از دادگستری استان آذربایجان‌غربی نشان می‌دهد ادعای مطرح شده در برخی رسانه‌های خارجی مبنی بر تأیید و اجرای حکم قطع انگشت دست سه کودک به جرم سرقت صحت ندارد؛ مجرمین سارق بالای 20 سال سن دارند و هم‌اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند."

  • منبع :