تازه‌های نشر حقوقی تازه‌های نشر حقوقی

13 تیر 1395
کتاب «حقوق بین الملل در جهان معاصر: یک پنجره ، چند نگاه» منتشر شد

کتاب «حقوق بین الملل در جهان معاصر: یک پنجره ، چند نگاه» منتشر شد

کتاب «حقوق بین الملل در جهان معاصر» نوشته دکتر محسن محبی است و توسط انتشارات خرسندی به چاپ رسیده است

داتیکان: کتاب «حقوق بین الملل در جهان معاصر: یک پنجره ، چند نگاه» نوشته دکتر محسن محبی به چاپ رسید.

به گزارش داتیکان مقالاتی که در این مجموعه گرد آمده اند، هرکدام نگاهی به موضوعات مختلف، اما همه از پنجره حقوق بین‌الملل معاصر است. این مقالات، قبلا به تفاریق چاپ شده اما مجددا بازخوانی و به‌روزرسانی شده است و با چیدمانی نو، عرضه می‌شود.

درباره کتاب: حقوق بین‌الملل از قرن ۱۷تا امروز، راه طولانی را آمده است اما تا «بدان مقصد عالی» -صلح مبتنی بر عدالت- برسد هنوز راه زیادی در پیش دارد.انصاف را، همین سیصد سال را بر خنگ نه‌چندان راهوار روابط بین‌الملل خوش رانده واز چموشی‌های سواران «دولت» لگام ستانده است. امروز، دیگر این پرسش جایی ندارد که آیا حقوق بین‌الملل، واقعا «حقوق» است. حقوق بین‌الملل، سامان نظری خود را رفته‌رفته از نطع قدرت و سیاست برمی‌چیند و بر سطح عدل و عقل می‌گسترد. قدرت و سیاست تخته‌بند طمع و ترس است و عدالت و عقل، دلبسته ایثار و آزادی. حقوق بین‌الملل امروزه به دنبال اجرای عدالت براساس صلح مبتنی بر خرد بین دولت‌های صاحب قدرت است. فقط در عرصه بین‌الملل نیست که میدان چنین فراخ و غبارآلود است. در عرصه سیاست داخلی هم، دولت‌ها و حاکمان براساس دوگانه‌هایی از همین نوع -قدرت و آزادی- سرها ستاده یا داده‌اند و می‌دهند.

حقوق بین‌الملل، دریچه‌ای است برای نگریستن به سوانح احوال انسان‌ها و دولت‌ها در عرصه تاریخی، اما برحسب اینکه از چه منظری نگاه بکنیم، چشم‌اندازهای گوناگونی پیش چشم می‌گسترد.


مشخصات کتاب:

عنوان: حقوق بین الملل در جهان معاصر: یک پنجره ، چند نگاه

نویسنده: محسن محبی

مشخصات نشر: تهران- انتشارات خرسندی

تلفن:5-66490584 و 5-66971034

تاریخ نشر: 1395

نوبت چاپ: چاپ اول

قیمت:185000 ریال

مشخصات ظاهری:223 صفحه، وزیری

  • منبع : http://www.khorsandypub.com/
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32