رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

13 تیر 1395
راننده مقصر اصلی تصادف اتوبوس سربازان

راننده مقصر اصلی تصادف اتوبوس سربازان

محسنی اژه‌ای: طبق بررسی‌های به عمل آمده 50 درصد راننده و 25 درصد شرکت مسافربری و 25 درصد وزارت راه مقصرتصادف بوده‌اند

داتیکان: محسنی اژه‌ای در مصاحبه با رسانه‌ها  در خصوص مقصر اصلی تصادف اخیر اتوبوس سربازان، پرونده ثامن الحجج و توزیع وسیع مواد مخدر در کشور توضیحاتی ارائه داد

به گزارش داتیکان به نقل از ایسنا، وزیر دادگستری دولت یازدهم در گفتگو با رسانه‌ها، عامل انسانی را مهم‌ترین دلیل در فوت ِ سربازان دانست. وی گفت: در کارشناسی اولیه‌ای که در این رابطه بدست آمد و در آن 19 نفر کشته شدند که از این تعداد 13 نفر سرباز بودند، مشخص شد 50 درصد راننده و 25 درصد شرکت مسافربری و 25 درصد وزارت راه مقصر بوده‌اند که این موضوع به وزرات راه و شرکت مسافربری ابلاغ شده، ولی راننده هنوز در کماست؛ البته آنها می‌توانند ظرف یک هفته اعتراض خودشان را اعلام کنند.

محسنی اژه‌ای از کشف حدودا یکی و نیم تن مواد مخدر طی ده روز اخیر خبر و داد و گفت: تیر ماه امسال و طی 10 – 12 روز گذشته هزار و 410 کیلو مواد مخدر از انواع مختلف کشف شده است. خواهشمندم مردم به این موضوع توجه کنند که علاوه بر سودجویی مافیای مواد مخدر، نقشه‌های دیگری برای جوانان کشیده‌اند و بدانید که اگر این میزان مواد مخدر توزیع شود چه اتفاقی برای آنها می‌افتد.

محسنی اژه‌ای با اشاره به پرونده ثامن‌الحجج نیز گفت: بر اساس گزارش بدست آمده 96 هزار حساب دیگر در رابطه با این موضوع باقی مانده که هنوز پولشان را دریافت نکردند البته برخی از آنها کسانی هستند که تسهیلاتی را گرفته‌اند. برای این تعداد برنامه ریزی شده که از 20 تیر ماه کسانی که تا سقف 100 میلیون سپرده گذاری داشته‌اند، وجوهشان را بگیرند لذا این 96 هزار حساب تکلیف‌شان روشن شده است.  2 هزار و 250 میلیارد تومان پرداخت شده که حدود نهصد و خرده‌ای از موجودی تعاونی بوده و بقیه آن از حساب بانک عامل داده شده تا بعدا این بانک بتواند از اموال تعاونی استیفا کند.

 

  • منبع : http://isna.ir/