ارزش پولی پرونده های قاچاق کالا و ارز افزایش پیدا کرد
12 آبان 1399

ارزش پولی پرونده های قاچاق کالا و ارز افزایش پیدا کرد

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی ناجا از افزایش ۲۱ درصدی ارزش ریالی پرونده های قاچاق کالا و ارز در نیمه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

 

به گزارش ایسنا سرهنگ جلال امینی اظهارکرد: با اقدامات تخصصی و تلاش های شبانه روزی مأموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سراسر کشور، این پلیس نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش ۲۱ درصدی ارزش ریالی در کشف پرونده های قاچاق کالا و ارز در نیمه اول سال جاری داشته است.

وی افزود: این افزایش کشف در حالیست که پلیس در تعداد متهمان دستگیر شده در رابطه با قاچاق کالا و ارز در بازه زمانی مزبور کاهش ۱۲ درصدی داشته است و این موضوع بیانگر کیفی شدن مقابله ها و برخورد و دستگیری قاچاقچیان اصلی به جای خرده پاهاست.

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی ناجا خاطر نشان کرد: در شش ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل در پرونده های بالای پنج میلیارد ریال، ۲۲ درصد افزایش کشفیات و در تعداد پرونده های قاچاق با ارزش ریالی زیر ۱۰۰ میلیون ریال چهار درصد افزایش داشته است که این امر نشان دهنده تغییر سمت و سوی کشف از خرد به کلان است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس امینی با اشاره به اینکه در اجرای فرامین مقام معظم رهبری برخورد با دانه درشت ها در حوزه قاچاق کالا کماکان در دستور کار قرار دارد از هموطنان  درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه قاچاق کالا موضوع را از طریق فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

  • منبع :