دادسرای جرایم پولی و بانکی به طور رسمی در اسفند ماه افتتاح می گردد

رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

29 بهمن 1394

دادسرای جرایم پولی و بانکی به طور رسمی در اسفند ماه افتتاح می گردد

دادستان عمومي‌ و انقلاب تهران: ‌دادسرای جرایم پولی و بانکی در اسفند ماه سال جاری به طور رسمی افتتاح خواهد شد.   

عباس جعفري دولت آبادي دادستان عمومي‌ و انقلاب تهران ضمن اعلام افتتاح این دادسرا تأکید کرد:  ‌دادسرای تخصصی جرایم پولی و بانکی نقش موثری در رسیدگی به جرایم مرتبط با‌ اين دادسراها دارد.

وی افزود: معاونت اجرای احکام در دادسرای تهران به ریاست یکی از معاونان تشکیل خواهد شد که با هدف نظارت بر وضعیت واحدهای اجرای احکام و الزام سرپرستان نواحی به نظارت دقیق‌تر و توجه بیشتر بر اجرای احکام به عمل آمده است. وي همچنين به تشکیل شعب ویژه در اجرای احکام و تجمیع پرونده‌های محکومان زندانی در‌اين شعب و تشکیل دفتر زندانیان در هر ناحیه از دادسرا اشاره کرد و ‌اين تدبیر را در راستای اشراف دادستان بر آمار روزانه‌ زندانیان به منظور نظارت بر وضعیت آنان دانست. 

دولت آبادي به تشکیل دو دفتر پیگیری در تشریح اقدامات به عمل آمده نسبت به محکومان به قصاص نفس و اعدام از بابت جرایم مرتبط مواد مخدر و روانگردان اشاره کرد و گفت:‌ اين دو واحد پیگیری با هدف بازبینی پرونده‌ها و آرای صادره، تسریع در روند عفو و دیگر اقدامات مربوط به‌اين دسته از محکومان راه‌اندازی شده است که در‌اين بخش موفق به انطباق آمار دادسرا و زندان و همچنین به‌روز رسانی آن شده‌ایم.

دادستان عمومي‌ و انقلاب تهران گفت: با توجه به تصویب ریاست قوه قضاییه، معاونت نظارت و ارزیابی در دادسرای عمومي‌تهران ایجاد شده است. همچنین وی تقویت ارتباط دادستان و معاونان را اقدام دیگر دادستانی تهران اعلام کرد و به اقدامات معاونت آموزش دادسرا که با همکاری معاونت منابع انسانی قوه قضاییه آموزش قضات و معاونان را در دست دارد، اشاره کرد و گفت: معاونان دادسرا بارها قوانین جدید شامل قانون مجازات اسلامي‌ و قانون آیین دادرسی را مطالعه و بازبینی کرده و‌ايرادهای آن را مورد بحث قرار داده‌اند.

 

  • منبع : سایت حقوقی داتیکان