حقوق بین الملل حقوق بین الملل

2 مرداد 1395
بیانیه صلح زیبا در حمایت مردم کشمیر

بیانیه صلح زیبا در حمایت مردم کشمیر

بیانیه مرکز دانشجویی حقوق بشرایران در حمایت از مردم کشمیر: تمام مرزهای ادعا شده حقوق بشری شکسته شده است

داتیکان: مرکز دانشجویی حقوق بشری در واکنش به درگیری‌های خونین در شبه قاره هند در منطقه جامو و کشمیر بین مردم و نیروهای امنیتی بیانیه‌ای صادر کرد و اتفاقات آن را جنایت علیه بشریت و انسانیت خواند.

به گزارش داتیکان به نقل از میزان؛ متن بیانیه مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران(صلح زیبا) در حمایت از مردم کشمیر تحت عنوان کمپین بین المللی حمایت از مسلمانان کشمیر منتشر شد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

"هر کس حق آزادی عقیده و بیان دارد و حق مزبور شامل آن است که از داشتن عقاید خود بیم و اضطرابی نداشته باشد و در کسب اطلاعات و افکار و در اخذ و انتشار آن به تمام وسایل ممکن و بدون ملاحظات مرزی آزاد باشد."

ماده 19 اعلامیه جهانی حقوق بشر

در حالی که جهان در هیاهوی درگیری با گروه تروریستی داعش غرق شده است، در شبه قاره هند در منطقه جامو و کشمیر نیز درگیری‌های خونینی بین مردم و نیروهای امنیتی هند در حال رخ دادن است.

پلیس و نیروهای امنیتی هند با خشونت تمام به روی مردم آتش گشوده‌اند. در شهر حکومت نظامی است و مردم 10 روز است که اعتصاب سراسری به راه انداخته‌اند. کسب و کار و زندگی در شهر فلج شده است. تعداد زیادی کشته و مجروح شده‌اند.

متاسفانه اینگونه اقدامات که نقض صریح حقوق بشر در آزادی عقیده و افکار ، اصل پذیرفته شده احترام به ادیان الهی و آسمانی و نقض حق حیات است، نشان می‌دهد که تمام مرزهای ادعا شده حقوق بشری و ارزش‌های تبلیغ شده غربی یکی پس از دیگری شکسته شده است.

اکنون شاهد آن هستیم که خشونت علیه مسلمانان از گروهک‌های تروریستی به ارتش‌ها و حکومت‌های متحجر رسیده و به صورت سیستماتیک پیگیری می‌شود،

امروز بار دیگر زخم کهنه کشمیر سر باز کرده و دنیا در قبال جراحات کشمیر با سکوت سهمگین خود نظاره گر جنایات علیه بشریت و انسانیت هستند.

به راستی جرم مردم کشمیر چیست که عده‌ای وحشیانه به آنان حمله می‌کنند و جوانانشان را به قتل می‌رسانند و خانه و کاشانه‌شان را به ویرانی می‌کشند؟ راز مسلمان هراسی از یک طرف و مسلمان کشی از طرف دیگر چیست و از کجا سرچشمه می گیرد؟ چرا دنیا سکوت اختیار کرده است؟

مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران (صلح زیبا) و جمعی از فعالان مستقل رسانه‌ای برخود لازم دانستیم با تشکیل و حمایت از کمپین"حمایت از مسلمانان کشمیر" در فضای مجازی، سعی نمائیم صدای مسلمانان کشمیر را به گوش جهانیان برسانیم.

ضمن تشکر از رسانه‌های جمعی که اقدام به پوشش رخدادهای کشمیر نموده‌اند، ذکر این نکته را لازم و ضروری می دانیم که حمایت از مظلومین کشمیری نه به معنای حمایت از گروه یا حزب یا مجموعه خاصی بوده بلکه حمایت از مبارزات مردمی برای احقاق حقوق‌شان است.

مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران(صلح زیبا) به عنوان یک موسسه مستقل حقوق بشری لازم می‌داند، بر این نکته پافشاری نماید که درگیری‌های کشمیر بعد مذهبی شیعی - سنی نداشته و مردم کشمیر با توجه به حقوق بدیهی خود را بدون اینکه مورد تعرض قرار بگیرند و کشته شوند حق اعتراض، انتقاد و اعتصابات مدنی جهت احقاق حقوق خود را دارند.

مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران(صلح زیبا)، از تمام گروه‌ها، تشکل‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی دعوت می نماید تا با پیوستن کمپین بین المللی"حمایت از مسلمانان کشمیر" حمایت خود را از مظلومین کشمیر اعلام دارند، قطعا چنین موضعی منجر به دلگرمی مردم مسلمان کشمیری و برقرار شدن پیوند مجدد تاریخی میان ایران و کشمیر است.

  • منبع : http://www.mizanonline.ir/
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32