تازه‌های نشر حقوقی تازه‌های نشر حقوقی

10 مرداد 1395
انتشار کتاب تبیین جای گاه قرارهای تامین کیفری  و نظارت قضایی

انتشار کتاب تبیین جای گاه قرارهای تامین کیفری و نظارت قضایی

این کتاب تألیف مجتبی باری است و در قطع وزیری در 392 صفحه توسط انتشارات جنگل به چاپ رسیده است

داتیکان: کتاب تبیین جای گاه قرارهای تامین کیفری و نظارت قضایی تألیف مجتبی باری در قطع وزیری در 392 صفحه توسط انتشارات جنگل به چاپ رسید.

به گزارش داتیکان قیمت این کتاب  25000 تومان می باشد، علاقمندان می توانند برای سفارش با شماره 4-02166490382 تماس حاصل نمایند. در ادامه بخشی از کتاب آمده است:

صدور قرار تامین یکی از مهم ترین ملزومات در رسیدگی‌های قضایی است که به منظور دسترسی به متهم و حضور بموقع وی در محکمه، جلوگیری از فرار یا مخفی شدن او و تضمین حقوق بزه دیده برای جبران ضرر و زیانش صادر می‌شود. با تصویب قانون آیین دادرسی کیفری در سال 1392 نه تنها تحولات شگرفی در خصوص قرارهای تامین کیفری ایجاد شد، بلکه مبحث نوظهوری به نام « قرارهای نظارت قضایی» در کنار قرارهای تامین کیفری، مطرح گردید که البته صرف‌نظر از ترجمان ناقصی که در این خصوص از آیین دادرسی کشورهای خارجی خصوصاً فرانسه، دیده می‌شود، کلیات موضوع نه تنها لازم بلکه ضروری بود لکن نگرانی حال حاضر از خلط مبحث با قرارهای تامین کیفری است.

آنچه مهم است این که فلسفه وضع قرارهای نظارتی قضایی، بر خلاف قرارهای تامین کیفری که به دنبال تضمین حضور مجدد متهم هستند، حمایت از متهم و بازپروری او و همچنین حمایت از جامعه می‌باشد و این نقطه عطفی است که موجب بازشناسی قرارهای تامین کیفری از قرارهای نظارت قضایی است.

 

  • منبع : http://www.junglepub.org/
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32