موضع گیری مهم سپاه پاسداران درباره کاندیداتوری نظامیان در انتخابات ریاست جمهوری 1400
28 اسفند 1399

موضع گیری مهم سپاه پاسداران درباره کاندیداتوری نظامیان در انتخابات ریاست جمهوری 1400

 سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر تولید قدرت به عنوان نیاز امروز کشور در تمامی حوزه‌ها گفت: تمرکز سپاه بر قدرت افزایی در مقابله با استراتژی آمریکایی ها و صهیونیست‌ها است.

فارس نوشت: سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر تولید قدرت به عنوان نیاز امروز کشور در تمامی حوزه‌ها گفت: تمرکز سپاه بر قدرت افزایی در مقابله با استراتژی آمریکایی ها و صهیونیست‌ها است.

سردار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سالروز ولادیت امام حسین (ع)مهمان بخش بین‌الملل برنامه «سعادت آباد» رادیو تهران به تهیه کنندگی مریم السادات آصفی و اجرای کارشناسی سامان نیازی بود.

سردا رمضان شریف در ابتدای این گفت‌وگو، از تمامی ایثارگران سپاهی تقدیر کرد و گفت: سپاه پاسداران بر آمده از انقلاب اسلامی است و یکی از نهادهایی است که اساسنامه و شرح وظایف آن توسط شورای انقلاب به صورت قانونی و دقیق تعریف شده است. در حال حاضر هم که به ابلاغ اولیه ماموریت ها و کارکردهای سپاه بازمی گردیم تیزبینی کسانی که اساسنامه این نیرو را تعریف کرده اند را مشاهده می کنیم.

وی با تاکید بر شناخت امام (ره) از جامعه و دشمنان گفت: امام (ره) سپاه را در متن انقلاب پیش بینی کردند تا بتواند از دستآوردهای انقلاب پاسداری کند. تمامی تهاجم دشمن به همین نقطه باز می گردد دلایل هجمه آنان هم صرفا موضوع انتخابات نیست بلکه در هر مقطعی برای تهاجم خود بهانه ای می آورند.

موازنه قدرت، تنها راه به رسمیت شناختن جمهوری اسلامی توسط آمریکا

سخنگوی سپاه در پاسخ به این پرسش که آیا با روی کارآمدن بایدن، انتقام سخت ترور سرداران ما به تعویق افتاده است یا خیر؟ اظهار داشت: در طول ۴۳ سال گذشته رویارویی ما با آمریکایی ها، صهیونیست ها و بعضا هم پیمانان آنها، جریانی مداوم بوده است. ۸ سال آن دفاع مقدس نامگذاری شده ولی در واقع دفاع مقدس ۴۳ سال دارد. از لحظه پیروزی انقلاب در بهمن ۵۷ تا به امروز، رویکرد آمریکایی ها و صهیونیست ها صرف نظر از احزاب حاکم، بر جلوگیری از دوام جمهوری اسلامی استوار بوده است. از این پس هم این داستان ادامه دارد و با انتخابات ایران و آمریکا تغییر اساسی در این رویکردها صورت نخواهد گرفت تا زمانیکه ما به موازنه قدرتی دست پیدا کنیم تا آنها حساب کنند قادر به شکست ما نیستند. در آن زمان است که مردم و حکومت ما را به رسمیت می شناسند و از آن به بعد شاید مسائل فرق کند. اما آمریکایی ها مقصر ترور سردار سلیمانی و هزاران شهید هستند و تاوان آن را باید پس بدهند و کوچکترین خللی در این هدف ما پیش نخواهد آمد. رفتن و آمدن افراد در آمریکا هم تغییری در این هدف ایجاد نمی کند. ضمن اینکه سازمان ملل متحد قادر نیست جنایتکاران را به سزای اعمالشان برساند اگرچه از طریق مراجع قضایی این جنایات پیگیری می شود اما ما امیدی به تحقق آن نداریم و حتما از روش خود آنها استفاده می کنیم.

ضعف رسانه ای، سدی در برابر ارائه چهره واقعی ایران

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تایید این موضوع که بُرد رسانه ای وعملیات روانی دشمن علیه سپاه و کشور بسیار زیاد است و ما این بُرد عملیات روانی دقیق و تعیین کننده را نداریم گفت: شاید بُرد رسانه ای آنها به خاطر در اختیار داشتن امپراطوری رسانه ای، آرشیوهای قدرتمند و تجهیزات مدرن و نیروهای متخصص باشد که عمدتا توسط صهیونیست ها هدایت می شود. ما نسبت به سال های گذشته شرایط خیلی بهتری داریم. آنها تصویری از ایران ساخته اند و در حال تکمیل پازل آن هستند و در حال ارائه آن هستند اما ما به دلیل ضعفمان در حوزه رسانه و عملیات روانی هنوز نتوانسته ایم تصویری واقعی از کشورمان را ارائه کنیم.

موضع گیری مهم سپاه پاسداران درباره کاندیداتوری نظامیان در انتخابات ریاست جمهوری 1400

تمرکز سپاه بر قدرت افزایی برای مقابله با استراتژی آمریکایی ها و صهیونیست‌ها است

وی افزود: همین موضوع در رویکردهای منطقه ای آنها هم وجود دارد. رئیس جمهور آنها در انتخابات قبلی اعتراف کرد داعش محصول طراحی اوباما و هیلاری کلینتون برای اهدافی مشخص بوده است. برای اینکه بتوانند حاشیه امنی برای رژیم صهیونیستی ساخته و سلاح هایشان را به فروش برسانند و حضوری میدانی داشته باشند. به تعبیر مقام معظم رهبری آنها داعش را می سازند و به بهانه داعش به کشورهای اسلامی حمله می کنند و نفت و گاز آنها را می برند. این روند تا زمانی استمرار دارد که ما قادر نباشیم مثل آمریکایی ها و حتی یک پله بالاتر با آنها برخورد کنیم. آنها جز زبان قدرت و زور چیز دیگری را نمی فهمند اگر دنبال مذاکره هستند می خواهند داشته های ما را بگیرند آنها به دنبال از دست دادن چیزی نیستند. ما باید به مرحله ای برسیم که با توازن قدرت سر داشته ای ما دعوا نکنند بلکه بر سر حل موضوعی به توافق برسند. همانطور که دیدیم برجام با تمامی حرفه ای بودنش به جایی نرسید. آنها زبان قدرت را می فهمند و خوشبختانه به برکت اندیشه های پاک و هدایت امام(ره) و مقام معظم رهبری تمرکز سپاه بر قدرت افزایی برای مقابله با استراتژی آمریکایی ها و صهیونیست ها بوده و تا به امروز هم به لطف خداوند جواب داده و با اطمینان می گویم شرایط ما درگام دوم بسیار بهتر خواهد بود و حتی آمریکایی ها هم به این موضوع اعتراف دارند.

در جنگ سعودی ها علیه یمنی ها،  موازنه قدرت به نفع مبارزان است

سردار رمضان شریف درباره نقش ایران در تحولات یمن خاطر نشان کرد: با نگاهی به 5 سال تهاجم سعودی ها با متحدانشان به خاک یمن باید گفت که آنها از استفاده از هیچ تسلیحاتی در یمن دریغ نکرده اند اما هرچه فشار سعودی ها و متحدانشان افزایش پیدا کرده انسجام و اتحاد درونی مبارزان یمنی و انگیزه و تجربه آنها در این مبارزه بیشتر شده است. عمده اداره کنندگان یمن دست نشانده سعودی ها بودند . آنها خیانت بزرگی به مردم یمن کردند و به همین واسطه به هم ریختگی در دستیابی به تسلیحات برای مبارزان یمنی به وجود آمد ضمن اینکه یمنی ها به واسطه اینکه زمانی جزو بلوک شرق بودند از بنیه موشکی برخوردار بودند اما خیانت حاکمان دست نشانده یمن، مبارزان را متوقف کرد. با گذر زمان و کمک برخی کشورها مبارزان توانستند تسلیحات خود را به روز کنند و امروز هم شاهد موازنه قدرت به نفع یمنی ها هستیم. اگر آمریکایی ها و انگلیسی ها گروه انصارالله را از لیست گروه های تروریستی خارج کرده اند برای فریب افکار عمومی است اما همه می دانند پشتیبان اصلی سعودی ها در حمله به یمن همین کشورها بوده اند. طبق محاسبات سعودی ها یمنی ها باید در سال اول شکست می خوردند اما در حال حاضر این معادله کاملا برعکس و خطرناک شده است.  بنیانگذار آل سعود در وصیت نامه خود از بازماندگان خواسته است برای ادامه راه نباید با یمن درگیر شوند.

وی در خصوص ایران گفت: جبهه مقاومت یک جبهه گسترده است. کشورهای اسلامی ضمن حفظ حیثیت و منابع طبیعی خود، دخالت بیگانگان را بر نمی تابند و سال ها هم برای آن مبارزه کرده اند و ایران الگویی برای آنها محسوب می شود. جمهوری اسلامی اعلام کرده است به مستضعفان حتما کمک مشاوره ای خواهد کرد. یمنی ها توانسته اند به لطف خداوند سعودی ها را زمینگیر کنند. سعودی ها تسلیحات و تجهیزات خوبی دارند اما نیروی انسانی با انگیزه در زمین ندارند ضمن اینکه می بینیم نیروهای مبارز یمنی در حال بازپس گیری مغرب هستند.

هماهنگی صد در صدی سپاه با وزارتخانه ها در سیاست های کلان

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه وظایف وخطوط فاصل سپاه و وزارتخانه ها روشن است و همیشه هم مبنی بر هم افزایی بوده است گفت: دستور کار ما روشن است و وظیفه ما قدرت افزایی نظام، تامین امنیت پایدار کشور و فراهم کردن بستری است که هرگز در دفاع مقدس یا جنگی دیگر غافلگیر نشویم. حاج قاسم هم همواره با وزارت امور خارجه هماهنگ بود . فرمایشات مقام معظم رهبری هم بر پوشانی معنا دار و صدای واحد در کشور است اما باید بپذیریم هر کدام از ما وظایفی داریم اما در سیاست های کلان همواره هماهنگی صد در صدی وجود دارد.

نمایش گوشه هایی از توان رزمی برای شفاف کردن افکار عمومی

وی درباره پیام شهر موشکی برای دشمنان گفت: ما خیلی به رفت و آمدهای آمریکایی ها اهمیت نمی دهیم . ما روندی برای افزایش قدرت و تقویت نیروی دفاعی کشور در کل نیروهای مسلح و سپاه داریم که بر اساس آن رونمایی و رزمایش‌هایی انجام می شود ولی در پی لفاظی های بیش از حد صهیونیست ها و آمریکایی ها در افکار عمومی گاهی بنا به مصلحت و هماهنگی هایی که در سطح کلان انجام می شود گوشه هایی از توان رزمی برای شفاف کردن افکار عمومی به نمایش گذارده می شود. شهر موشکی مربوط به نیروی دریایی سپاه است.  در رزمایش ها و بیان توانمندی ها به این نکته اشاره می‌کنیم. آنها فکر می کنند توان ما همان توان دفاع مقدس است اما ما بر اساس استراتژی ثابتی توانسته ایم علیرغم تحریم ها در تولید تجهیزات علمی رشد قابل توجه چندبرابری داشته باشیم.

اولین تحریم غربی ها برای نیروهای مسلح بوده است

سردار شریف با تاکید بر نقطه قوت نیروهای مسلح گفت: اولین تحریم غربی ها برای نیروهای مسلح بوده و همواره هم تشدید شده است. حتی در مواردی برای ارائه قطعاتی که کاربرد دوگانه داشته خودداری کرده اند تا مبادا این تجهیزات برای نیروهای مسلح استفاده شود. پیشرفت های امروز مرهون هدایت ها و پیگیری های مقام معظم رهبری و فرزندان ایشان در نیروهای مسلح است.

تولید قدرت، نیاز امروز کشور ما در تمامی حوزه ها

وی درباره آینده نگری برنامه ها و فعالیت سپاه گفت: مقام معظم رهبری در عرصه های مختلف عملکرد سپاه را تایید کرده اند و این انگیزه ی قابل توجهی به ما می دهد. تولید قدرت، نیاز امروز کشور ما در تمامی حوزه ها است. دشمن بر خلاف سرو صداهای زیاد ضعیف ترین موضع را در 43 سال گذشته داشته است و ما در قدرت مند ترین زمان خود قرار داریم. البته در برخی حوزه ها مشکلاتی داریم ولی در برابر مشکلات قبلی قابل اعتنا نیست و با روحیه جهادی حل خواهد شد.

سپاه و نیروهای مسلح به دنبال ریاست جمهوری نیستند

سخنگوی سپاه پاسداران درباره داوطلبی نظامیان برای انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: هیچ کدام از کاندیداهایی که امروز از آنها به عنوان نظامی تعبیر می شود نظامی کلاسیک نبوده اند. آنها با شروع جنگ وارد عرصه شده اند و رشادت ها از خود نشان داده اند. در فصل انتخابات نگاه افکار عمومی به سمت برخی از آنهاست. این به معنی آن نیست که سپاه و نیروهای مسلح به دنبال ریاست جمهوری است. هیچ انگیزه ای برای سپاه در این حوزه وجود ندارد کما اینکه سردار سلیمانی هم کاندیداتوری خود را به شدت تکذیب می کردند و هیچ گاه قصد ورود به این عرصه  را نداشتند. ساختار جمهوری اسلامی مشخص است و رئیس جمهور وظایف مشخص دارد. اگر کسی هم سابقه حضود در دفاع مقدس را دارد و قصد ورود به انتخابات را دارد به معنای قبضه کردن امور به دست نظامیان نیست و به نظرم  بیش از  50 میلیون از جمعیت ما انقلاب و دفاع مقدس را ندیده اند . به همین دلیل پروپاگاندای علیه کاندیداهای نظامی توسط آمریکایی ها و صهیونیست ها اتفاق می افتد که بعضا به صورت آگاهانه یا نا آگاهانه توسط دنباله رو های داخلی روی می دهد.

  • منبع :

  اخبار مرتبط

  بعید می‌دانم تناسبی شدن انتخابات مورد قبول شورای نگهبان قرار گیرد/ تناسبی شدن انتخابات در مجلس دهم هم مطرح شد و شورای نگهبان مخالفت کرد/ نظام تمایلی ندارد احزاب در نظام سیاسی کشور نقش‌آفرین باشند

  4 آبان 1400
  بعید می‌دانم تناسبی شدن انتخابات مورد قبول شورای نگهبان قرار گیرد/ تناسبی شدن انتخابات در مجلس دهم هم مطرح شد و شورای نگهبان مخالفت کرد/ نظام تمایلی ندارد احزاب در نظام سیاسی کشور نقش‌آفرین باشند

  هند وابستگی به نفت خا ورمیانه را کاهش می دهد

  5 فروردین 1400
  هند وابستگی به نفت خا ورمیانه را کاهش می دهد

  احداث یک مقر نظامی توسط تروریست‌های آمریکایی در موصل عراق

  4 فروردین 1400
  احداث یک مقر نظامی توسط تروریست‌های آمریکایی در موصل عراق

  نتیجه اولیه انتخابات رژیم صهیونیستی؛ نتانیاهو باز هم نیازمند ائتلاف است

  4 فروردین 1400
  نتیجه اولیه انتخابات رژیم صهیونیستی؛ نتانیاهو باز هم نیازمند ائتلاف است

  چهارمین انتخابات در فلسطین اشغالی طی دو سال گذشته آغاز شد

  3 فروردین 1400
  چهارمین انتخابات در فلسطین اشغالی طی دو سال گذشته آغاز شد

  ترامپ: نتیجه انتخابات 2020 باید عوض می‌شد

  27 اسفند 1399
  ترامپ: نتیجه انتخابات 2020 باید عوض می‌شد

  پیشروی ارتش یمن در مأرب و حمله موشکی به محل تجمع نیروهای «منصورهادی»

  25 اسفند 1399
  پیشروی ارتش یمن در مأرب و حمله موشکی به محل تجمع نیروهای «منصورهادی»

  مقام سابق آمریکایی: بسیاری از جمهوری‌خواهان امیدوارند ترامپ در دادگاه محکوم شود

  24 اسفند 1399
  مقام سابق آمریکایی: بسیاری از جمهوری‌خواهان امیدوارند ترامپ در دادگاه محکوم شود

  تظاهرات مردم سوریه در حمایت از بشار اسد و محکومیت اشغالگری آمریکا و ترکیه

  27 بهمن 1399
  تظاهرات مردم سوریه در حمایت از بشار اسد و محکومیت اشغالگری آمریکا و ترکیه

  تکلیف مردم در انتخابات

  26 بهمن 1399
  تکلیف مردم در انتخابات

  توهین به رئیس‌جمهوری زیرمجموعه ماده 618 قانون مجازات اسلامی است / نامه‌نگاری جهانگیری اقدامی درستی است اما مدعی‌العموم باید راسا پیگیری کند/دادستان اصفهان با دستور شناسایی افراد به وظیفه خود عمل کرده است

  25 بهمن 1399
  توهین به رئیس‌جمهوری زیرمجموعه ماده 618 قانون مجازات اسلامی است / نامه‌نگاری جهانگیری اقدامی درستی است اما مدعی‌العموم باید راسا پیگیری کند/دادستان اصفهان با دستور شناسایی افراد به وظیفه خود عمل کرده است

  نمایی از وفاداری به حفظ ساختار سیاسی/ شرکت های بزرگ مدعیان تقلب را از سیاست اخراج می کنند

  20 بهمن 1399
  نمایی از وفاداری به حفظ ساختار سیاسی/ شرکت های بزرگ مدعیان تقلب را از سیاست اخراج می کنند

  دستگیری 15 داعشی در شمال عراق

  19 بهمن 1399
  دستگیری 15 داعشی در شمال عراق

  سرلشکر سلامی: قوی شدن مسیر قطعی ما است/ تحمیل اراده به دشمن جز با توسعه قدرت ممکن نیست

  19 بهمن 1399
  سرلشکر سلامی: قوی شدن مسیر قطعی ما است/ تحمیل اراده به دشمن جز با توسعه قدرت ممکن نیست

  حمله شبه نظامیان شورای انتقالی جنوب یمن به چندین وزارتخانه در عدن

  19 بهمن 1399
  حمله شبه نظامیان شورای انتقالی جنوب یمن به چندین وزارتخانه در عدن

  قانونگذار آمریکایی: حزب جمهوریخواه متعلق به ترامپ است

  17 بهمن 1399
  قانونگذار آمریکایی: حزب جمهوریخواه متعلق به ترامپ است

  انتقال تجهیزات و نظامیان آمریکایی از پایگاه‌های عراق به سوریه

  17 بهمن 1399
  انتقال تجهیزات و نظامیان آمریکایی از پایگاه‌های عراق به سوریه

  دولت دو هفته فرصت دارد تا لایحه بودجه را اصلاح کند

  14 بهمن 1399
  دولت دو هفته فرصت دارد تا لایحه بودجه را اصلاح کند

  صحبت‌های امروز نوبخت بنزینی بر آتش مجلس بود

  14 بهمن 1399
  صحبت‌های امروز نوبخت بنزینی بر آتش مجلس بود

  کلیات لایحه بودجه 1400 در مجلس رد شد

  14 بهمن 1399
  کلیات لایحه بودجه 1400 در مجلس رد شد