رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

31 مرداد 1395
دوره آموزشی«آشنایی با مبانی حقوقی و کیفری سرمایه گذاری های مالی»

دوره آموزشی«آشنایی با مبانی حقوقی و کیفری سرمایه گذاری های مالی»

مرکز آموزش منابع انسانی قوه قضاییه با هدف کاهش فساد اداری دوره‌های آموزشی حقوق را برای مدیران صندوق ضمانت صنایع کوچک برگزار می کند

داتیکان: با هدف کاهش فساد اداری و آشنایی مدیران و کارمندان صندوق ضمانت صنایع کوچک، دوره‌ آموزشی "آشنایی با مبانی حقوقی و کیفری سرمایه گذاری های مالی" از سوی مرکز آموزش منابع انسانی قوه قضاییه در حال برگزاری است.

به گزارش داتیکان به نقل از معاونت منابع انسانی قوه قضاییه، در این دوره‌ آموزشی 3 ماهه، کارمندان و مدیران با وظایف و تکالیف قانونی خود آشنا و به این ترتیب مسیر ارتکاب خطا بسته می‌شود.

در این دوره که مباحث مربوطه در دو حوزه حقوقی و کیفری ارائه شده است، سرفصل‌هایی همچون آشنایی با ضمانت نامه‌های بانکی، اسناد تجاری، قانون تجارت، انواع تسهیلات و قواعد عمومی قراردادها و جرایم مربوط به این موضوعات مورد آموزش قرار می گیرد.

دکتر سید محمد فضلعلی، مدرس دانشگاه و مستشار دادگاه تجدید نظر و متخصص حقوق مالی و اقتصادی، مباحث حقوقی و دکتر اسدالله مسعودی مقام، رئیس شعبه 68 دادگاه تجدید نظرتدریس مباحث کیفری این دوره را برعهده داشتند.

دوره آموزشی "آشنایی با مبانی حقوقی و کیفری سرمایه گذاری های مالی" تا پایان تابستان ادامه دارد و در پایان دوره به شرکت کنندگان گواهی نامه اعطا می‌شود.

گفتنی است فراهم کردن موجبات توسعه سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی در صنایع کوچک، کوتاه کردن مدت زمان اجرای طرح‌های اشتغالزا و دارای توجیه اقتصادی، با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته و تضمین و تسهیل در توثیق تسهیلات اعطایی بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری به صنایع کوچک اهداف و وظایف صندوق را تشکیل می‌دهد.

  • منبع : http://www.amoozeshghanoon.ir/