رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

9 شهریور 1395
کاهش 50 درصدی ورودی پرونده‌ها به تعزیرات حکومتی

کاهش 50 درصدی ورودی پرونده‌ها به تعزیرات حکومتی

وزیر دادگستری با بیان اینکه نقش تعزیرات حکومتی در زندگی مردم بسیار مهم است، از کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم قضایی تعزیراتی خبر داد.

داتیکان: وزیر دادگستری اظهار داشت: حجم ورودی پرونده‌ها به محاکم قضایی تعزیرات حکومتی طی سه سال اخیر ۵۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش داتیکان به نقل از وزارت دادگستری، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی در نشستی با قضات و کارکنان اداره کل تعزیرات حکومتی استان لرستان که با حضور استاندار لرستان برگزار شد، اظهار کرد: حجم ورودی پرونده‌ها به محاکم قضایی تعزیرات حکومتی طی سه سال اخیر ۵۰ درصد کاهش یافته است.
وی افزود: با نیروی انتظامی توافق شده تا پلیس برای کمک به تعزیرات به کار گرفته شود.
پورمحمدی با بیان اینکه نقش تعزیرات حکومتی در زندگی مردم بسیار تعیین کننده است، اظهار کرد: اطمینان و آرامش خاطر مردم با مسائل خرد و کوچک اقتصادی تامین می شود از این رو تعزیرات در تامین این آرامش و اطمینان خاطر نقش به سزایی دارد.
وزیر دادگستری گفت: امسال به اندازه نیمی از روسای شعب تعزیرات حکومتی در این سازمان نیرو جذب می شود و در سال آینده نیز این برنامه اجرا و در واقع طی دو سال به اندازه روسای شعب حال حاضر نیرو جذب می شود تا از بار مسئولیت های این سازمان کم شود.
وی با بیان اینکه دولت نسبت به حقوق مردم حساس است و نباید تعدی و بی توجهی به مردم شود، افزود: حجم پرونده‌های قاچاق به ویژه در بخش پرونده‌های بهداشتی بسیار بالاست.

 

  • منبع : www.justice.ir
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32