روحانی تهدید شد /وعده ای که سردار سلامی به آمریکایی ها داد /یک پیشگوی انتخاباتی جنجال ساز شد
10 تیر 1400

روحانی تهدید شد /وعده ای که سردار سلامی به آمریکایی ها داد /یک پیشگوی انتخاباتی جنجال ساز شد

هفته جاری شواهد حوادث تلخ و شیرینی در حوزه سیاسی، اقتصادی و بین‌الملل بودیم که مرور برخی اتفاقات مهم خالی از لطف نیست.

برنا نوشت: هفته جاری شواهد حوادث تلخ و شیرینی در حوزه سیاسی، اقتصادی و بین‌الملل بودیم که مرور برخی اتفاقات مهم خالی از لطف نیست.

 بخشی از این اتفاقات به شرح زیر است:

شخصیت هفته؛ رهبر معظم انقلاب

مقام معظم رهبری صبح دوشنبه در سالروز شهادت آیت‌الله بهشتی و روز قوه قضائیه، در دیدار رئیس و مسئولان این قوه، ادامه مسیر اعتمادافزا و امیدبخش دو سال اخیر و استمرار اجرای سند تحول را در فصل جدید دستگاه قضا ضروری خواندند و با تجلیل از حماسه واقعی مردم در انتخابات ۲۸ خرداد گفتند: مردم در شرایط کرونایی و دشواری‌های اقتصادی و برخی مسائل دیگر، برنامه‌ریزی چندماهه دنیای استکبار را بر هم زدند و به‌عنوان برندگان اصلی انتخابات، شکست و ناکامی را نصیب دشمنان ایران و عناصر وابسته به آنان کردند.

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با ابراز خرسندی از مبارزه با فساد در درون قوه قضائیه، این کار را دارای اولویت کامل و جزء واجب‌ترین امور خواندند و افزودند: البته اکثریت عظیم قضات و کارکنان دستگاه قضا، «مؤمن، شریف، پاکدامن و مسئولیت‌پذیر» هستند و گاهی نیز درباره میزان فساد در قوه افراط و جنجال می‌شود اما باید با تعداد کمِ عناصر فاسد هم به‌شدت و قاطعانه برخورد شود. ایشان برخورد سریع و فعال با گزارش‌های مردمی درباره وجود برخی عناصر فاسد در دستگاه قضا را ضروری خواندند و گفتند: البته ممکن است این گزارش‌ها واقعیت نداشته باشد، اما باید آنها را مغتنم شمرد و با پرهیز از برخوردهای خوش‌بینانه، بلافاصله بازرسی آشکار یا پنهان و ناشناخته را فعال کرد و در صورت اثبات، با عناصر فاسد حقیقتا برخورد کرد. مقام معظم رهبری حضور در میان مردم را ازجمله نقاط قوت آقای رئیسی خواندند و تأکید کردند: مسئولان بعدی دستگاه قضا نیز باید این کار بسیار خوب و ضروری و پربرکت را ادامه دهند.

ایشان در تبیین برندگان و بازندگان انتخابات ۲۸ خرداد گفتند: برنده انتخابات، ملت ایران و همه کسانی هستند که به شور و هیجان انتخابات کمک کردند، بنابراین نامزدهایی هم که رأی نیاوردند جزء برندگان هستند و در مقابل، بازنده انتخابات کسانی هستند که همه تلاش خود را کردند که مردم را از صندوق رأی دور کنند، اما مردم با حضور خود، آنها را طرد و امید و طمع‌شان به نتیجه انتخابات را ناکام کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به برخی تحلیل‌های غلط درباره آرای باطله نیز اشاره کردند و گفتند: این آرا، ابدا به معنای جدایی آنها از نظام نیست، بلکه برعکس است، زیرا کسی که پای صندوق رأی آمده و فرد مقبول خود را در لیست نامزدها ندیده ولی اسم شخص مورد نظرش را نوشته یا رأی سفید داده، در واقع علاقه‌مندی خود را به صندوق رأی و نظام نشان داده است.

ایشان برخی حوادث در جریان انتخابات را مایه تجربه و عبرت دانستند و گفتند: در مناظره‌ها تنوع سلایق مشاهده شد، در عین حال همه نامزدهای محترم برخلاف القای دشمن در این مسئله هم‌نظر بودند که مشکلات اقتصادی کشور راه‌حل دارد و بن‌بستی وجود ندارد البته یکی می‌گفت راه‌حل من درست است و دیگری می‌گفت راه‌حل من.

رهبر انقلاب افزودند: در مناظره‌ها، بعضی کاندیداها از مواضع انقلاب دفاع کردند و با ادب و رعایتهای لازم شرعی سخن گفتند ولی برخی، بداخلاقی‌هایی کردند که مایه تأسف است.

ایشان با یادآوری رقابتهای انتخاباتی در آمریکا و فحاشی نامزدها علیه یکدیگر، افزودند: آمریکایی‌ها سرمشق‌های خوبی نیستند بنابراین در مسائل سیاسی باید با رعایت ادب و جهات اخلاقی و شرعی و بدون اهانت و تهمت، سخن گفت نه اینکه از شیوه‌های فحاشی و اهانت آمریکایی‌ها و ترامپ و بایدن استفاده کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به سخنان یک مقام آمریکایی درباره انتخابات کشورمان، گفتند: انتخابات آمریکا در چشم همه دنیا مفتضح شد حالا همان مفتضحین بعد از چند ماه زبان درآورده و از انتخابات ایران ایراد می‌گیرند در حالی‌که آنها با آن افتضاح، دیگر نباید یک کلمه راجع به انتخابات حرف بزنند.

رهبر انقلاب با تقدیر از برخورد خوب مسئولان و دیگر نامزدهای انتخابات با رئیس‌جمهور منتخب گفتند: بعد از انتخابات و پیروزی نامزد مقبول مردم با رأی خوب و درصد بالای آراء، مسئولان تراز اول و سایر نامزدها بسیار خوب برخورد کردند و با دیدار با رییس جمهور منتخب، تبادل نظر و پیام تبریک، طمأنینه و آرامش روحی لازم در کشور را نشان دادند.

ایشان با مقایسه این رفتار متین با درگیری‌های پس از انتخابات آمریکا، خداوند را به دلیل وجود این نعمت در کشور شکر گذاشتند و افزایش این جهت‌گیریها را خواستار شدند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان ابراز امیدواری کردند نتیجه انتخابات بر مردم و رئیس‌جمهور منتخب مبارک باشد و مسئولان بتوانند وظایفی را که برعهده دارند به خوبی انجام دهند.

خبر هفته؛ تعیین رئیس کل بانک مرکزی؛ مشخص شدن زمان تحلیف رئیسی

 حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور بنا به پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی و تصویب هیئت وزیران، علی‌اکبر کمیجانی را به سمت رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

به موجب بند (۶) مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام (مصوب ۱۳۹۳) در صورت عزل، استعفا یا فوت رئیس کل بانک مرکزی، حداکثر ظرف مدت یک ماه باید نسبت به تعیین رئیس جدید اقدام شود و قائم مقام بانک مرکزی حداکثر یک ماه حق تصدی بانک را دارد.

*****

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس گفت: مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری منتخب ۱۴ مرداد با حضور مقامات خارجی و داخلی در محل مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود. سیدنظام‌الدین موسوی افزود: پس از برگزاری مراسم تنفیذ حکم رئیس‌جمهور منتخب از جانب مقام معظم رهبری، مطابق اصل ۱۲۱ قانون اساسی مراسم تحلیف سیدابراهیم رئیسی روز پنجشنبه ۱۴ مرداد در سالگرد صدور فرمان مشروطیت در محل مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد. او به زمان مراسم تنفیذ حکم رئیس‌جمهوری منتخب اشاره‌ای نکرد اما در دوره‌های گذشته معمولا مراسم تنفیذ حکم رؤسای جمهوری توسط حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز ۱۲ مرداد در حسینیه امام خمینی(ره) با حضور مسئولان نظام و شخصیت‌های لشکری و کشوری و سفرای کشورهای خارجی برگزار شده و در جریان آن، مطابق اصل ۱۱۰ قانون اساسی، مقام معظم رهبری با تنفیذ رأی ملت، رئیس‌جمهوری منتخب را به‌طور رسمی به این مسئولیت منصوب کرده‌اند.

******

شش کاندیدای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری روز گذشته با حضور در دفتر سید ابراهیم رئیسی با وی دیدار کردند.

در این دیدار صمیمانه که به دعوت سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری درباره وضعیت کشور و راه‌های حل مشکلات موجود با رئیس جمهور منتخب هم‌اندیشی و تبادل نظر کردند.

رئیس جمهور منتخب در پایان این نشست، دیدار ۲ ساعته خود با کاندیداهای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری را جلسه‌ای بسیار خوب توصیف کرد و گفت: دوستان در این جلسه دیدگاه‌ها و نظرات خود را مطرح و اولویت‌هایی که فکر می‌کنند دولت آینده باید در این یک ماه پیگیری نماید بیان کردند.

در پایان این نشست کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم، با رئیس جمهور منتخب عکس یادگاری گرفتند.

جنجال هفته؛ اظهارات سلیمی نمین

عباس سلیمی‌نمین در مصاحبه‌ای دلیل ماندن قاضی‌زاده‌ هاشمی تا پایان رقابت‌ها و کنار نکشیدن او را اظهارات پیشگویی در مشهد دانست که به او گفته بود حتما رئیس‌جمهور خواهد شد.

سلیمی‌نمین گفته بود: «به آقای قاضی‌زاده‌هاشمی آن‌قدر این مطلب را القا کرده بودند که قطعا ایشان رئیس‌جمهور خواهد شد، مثل آقای احمدی‌نژاد که برخی از پیشگوها سراغش می‌رفتند و چنین حرف‌هایی می‌زدند، یک پیشگو هم در مشهد به آقای قاضی‌زاده‌هاشمی این مطلب را گفته بود که تو قطعا رئیس‌جمهور می‌شوی و به همین دلیل به درخواست برخی از نمایندگان که از او خواسته بودند کنار برود، برخورد بسیار تند و غیرمؤدبانه داشت؛ چراکه تصور کرده بود او قطعا رئیس‌جمهور می‌شود».

قاضی‌زاده‌ هاشمی هم ضمن تکذیب آن نوشت: «سلیمی‌نمین پیش‌بینی کرده بود انصراف می‌دهم، حالا که تا آخر ماندم شایعه‌ می‌سازد که با پیشگوها در ارتباط بودم.». این‌جانب ضمن تکذیب قطعی موارد مطرح‌شده ازسوی آقای سلیمی‌نمین، ایشان و همه دلسوزان را به اخلاق و تقوا توصیه می‌کنم.

این سخنان قاضی‌زاده اما با واکنش دیگری از سوی سلیمی‌نمین همراه شد. او در نامه‌ای نوشت: «‌یادآور می‌شوم خطاب من در موضوع ما نحن و فیه، آن پیشگوی مشهدی بود و اگر در این وادی اعتراضی مسموع باشد، از جانب ایشان است. بر کسی پوشیده نیست در جریان رقابت‌های انتخاباتی، البته افرادی به نامزدها مراجعه کرده با قصد انتفاع وعده‌هایی می‌دهند و دورنماهایی ترسیم می‌کنند، اما امیدوارم ورودتان به عرصه نامزدی ریاست‌جمهوری با ارزیابی دقیق توانمندی‌هایتان صورت گرفته باشد».

حاشیه هفته؛ اظهارات جهانپور

کیانوش جهانپور، مسئول روابط عمومی وزارت بهداشت و سخنگوی سازمان غذا و دارو، در توییتی منتقدان اوضاع واکسیناسیون را «پفیوز» خوانده بود. واکنش‌ها در فضای مجازی به این توییت چنان زیاد شد که اسحاق جهانگیری برای وزیر بهداشت نوشت: «واکسیناسیون رایگان عمومی دغدغه‌ای همگانی و انتظاری بحق است که بخشی از آن با واردات و بخشی دیگر با تولید داخلی به صورت هم‌ زمان در حال انجام است. نباید به تقابل نادرست این دو اقدام دامن زد و درعین‌حال شایسته نیست که به ابهام‌ها یا حتی انتقادها در رسانه‌ها و افکار عمومی با کم‌تحملی و اهانت برخورد کرد».

دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور، نیز به موضوع قیمت تمام‌ شده واکسن پرداخت و گفت: «قیمت واکسن خارجی هم مختلف است و کمتر یا بیشتر از ۱۰ دلار است. قیمت واکسن داخلی را هم وزارت بهداشت براساس هزینه‌ها و سود آن محاسبه می‌کند. جای خیلی دعوا و نزاع هم نیست که قیمت واکسن چقدر باشد. هنوز قیمت دقیقی مشخص نشده است؛ اما بنای ما برای تعیین قیمت ریال است، نه ارز. دوگانه بیخودی در این زمینه به وجود آمده که برخی به آن دامن می‌زنند».

اظهارات جنجالی هفته؛ اتهام دهنوی به روحانی و جهانگیری

محسن دهنوی، نماینده اصولگرای مجلس، خبر از محاکمه احتمالی دولت داده و گفته است: حسن روحانی و اسحاق جهانگیری برای غارت و تقسیم ۶۰ تن ذخیره طلای کشور و ۱۸ میلیارد دلار ارز کشور میان دوستانشان باید محاکمه شوند و به‌زودی خواهند شد.

تهدید به محاکمه رئیس‌جمهور و کابینه روحانی توسط نمایندگان اصولگرای مجلس یازدهم تازگی ندارد و تقریبا از همان ابتدای شروع به کار خود هدف اصلی را سرنگونی دولت دوازدهم قرار داده و برای استیضاح روحانی هم تلاش نافرجام بسیار داشته‌اند. برخی نمایندگان مجلس یازدهم در حالی همچنان بی‌محابا و با ادبیات ناپسند رئیس‌جمهور و دولت او را خطاب قرار می‌دهند که پیش از این، اقداماتشان با تذکر رهبر معظم انقلاب مواجه شده است.

چهره هفته؛ سردار کوثری

حمید رسایی، نماینده تهران در مجلس نهم، در یادداشتی تلگرامی، کوثری را به «لابی‌گری» برای عبور از فیلترهای قانونی متهم کرده و با اشاره به ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی نوشته است: «با توجه به الزام قانونی، ایشان باید در روز ثبت‌نام، برگه استعفای خود از عضویت در سپاه و همچنین استعفا از جایگاه مشاور عالی فرمانده کل سپاه و عدم اشتغال به تاریخ شش ماه قبل را ارایه می‌داده اما هیچ‌کدام از این اسناد را به همراه نداشته و ارایه نداده است. مطابق گزارشات موجود حتی در روز ثبت‌نام به دلیل عدم ارایه استعفانامه، بین ایشان و عوامل اجرایی فرمانداری، مشاجره لفظی صورت می‌گیرد که در نهایت با وساطت برخی مسوولان فرمانداری ثبت‌نام صورت می‌گیرد!» همچنین رسایی از پیگیری موضوع در شورای نگهبان گفته است. 

اسماعیل کوثری نیز در اظهاراتی که خبرگزاری دانشجو آن را منتشر کرده به اظهارات رسایی واکنش نشان داده و تاکید کرده که هیچ منعی برای حضور او در انتخابات میاندوره یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی وجود نداشته است. او در بخشی از این اظهارات، تایید صلاحیتش را به معنی قانونی بودن حضورش اعلام کرده و گفته است: «موردی که وجود دارد این است که وقتی در ابتدای ثبت‌نام داوطلبان، شورای نگهبان و وزارت کشور بنده را تایید کرده‌اند دیگر چیز غیرقانونی وجود ندارد. در رابطه با شکایت آقای رسایی از سوی شورای نگهبان به بنده زنگ زده شد و ماجرا را جویا شدند و بنده هم توضیحاتی در این رابطه ارایه و بیان کردم که اگر حضور بنده در انتخابات غیرقانونی بوده پس بر چه اساسی در مجلس هشتم و نهم حضور داشتم؟»

او همچنین گفت: «مرجع اصلی بررسی تخلفات، شورای نگهبان و وزارت کشور است نه فردی که قاضی نیست پس اگر تخلفی باشد مراجع ذیصلاح پیگیری خواهند کرد و هیچ‌کسی نمی‌تواند به تنهایی حکمی را صادر و اعلام کند.»

خبر مهم هفته؛  وعده سردار سلامی به آمریکایی ها و دریافت دوز اول واکسن توسط رهبری

فرمانده کل سپاه پاسداران در حاشیه آیین رونمایی از واکسن نوترکیب دانشگاه بقیه‌الله (عج) و آغاز فرآیند کارآزمایی بالینی واکسن «نورا» گفت: «ساخت واکسن حدودا از  ۱۶ ماه پیش آغاز شد تا اینکه امروز به مرحله آزمایش بالینی رسیدیم. این واکسن را به ملت شریف و عزیز ایران و حتی سایر ملت‌های مستضعفی که از امکان استفاده از واکسن برخوردار نیستند تقدیم می‌کنیم.»

سردار حسین سلامی گفت: «الان زمان آن است که ما به امریکایی‌ها واکسن بدهیم و ما اعلام می‌کنیم که اگر کمبودی دارند ما حاضریم به آنها کمک کنیم. قول می‌دهم هر آنچه آنها تحریم کرده‌اند که ما به آن دست نیابیم، مطمئن باشند که به آن دست پیدا خواهیم کرد، اما حاضریم تمام این پیشرفت‌ها را به آنها بدهیم.»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح روز جمعه دُز اول واکسن کوو ایران برکت را دریافت کردند. این واکسن که محصول تلاش محققان و دانشمندان جوان ایرانی است به تازگی مجوز مصرف را با اتکا به دانش بومی دریافت کرد و ایران به یکی از ۶ کشور تولیدکننده واکسن کرونا در جهان تبدیل شد و با توجه به تاکید موکد رهبری بر استفاده و دریافت واکسن ایرانی، ایشان دُز اول واکسن ایرانی کوو ایران برکت را دریافت کردند. همچنین صفحه اینستاگرام رهبر انقلاب ساعتی پس از انتشار این خبر، تصویری از لحظه دریافت واکسن از سوی رهبری را منتشر کرد.

رهبر انقلاب اسلامی پس از تزریق واکسن، با تشکر از همه دست‌اندرکارانی که با دانش، تجربه و کوشش علمی و عملی خود کشور را از این افتخار ملی و کار آبروبخش برخوردار کردند، گفتند: از وزیر محترم و همه مجموعه بهداشتی و درمانی کشور، از آقای مخبر و همکاران‌شان که در این قضیه نیز همچون مسائل دیگر با دلسوزی، علاقه‌مندی، ابتکار و توانایی ظاهر شدند و از آقایان دکتر مرندی و دکتر سجادی به دلیل مراقبت‌های همیشگی از وضع سلامتی بنده، صمیمانه تشکر می‌کنم. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اصرارهایی که از چند ماه قبل برای تزریق واکسن به ایشان وجود داشت، خاطرنشان کردند: «من اولا مایل نبودم از واکسن غیرایرانی استفاده کنم؛ بنابراین گفتم منتظر واکسن ایرانی می‌مانم چرا که باید این افتخار ملی را پاس بداریم و تا وقتی امکان پیشگیری و علاج در داخل وجود دارد، چرا از آن استفاده نکنیم؟» ایشان تاکید کردند: «البته وقتی نیاز باشد، استفاده از واکسن خارجی در کنار واکسن ایرانی نیز ایرادی ندارد اما باید به واکسن ایرانی احترام بگذاریم و از همه دانشمندان جوان، پرتلاش و فعال در تولید این واکسن و سایر مراکزی که در کشور مشغول تولید واکسن هستند، تشکر کنیم.»

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: «علاوه بر اصرار به استفاده از واکسن ایرانی، تاکید داشتم که دریافت واکسن در نوبت طبیعی خود انجام شود که امروز بحمدالله افراد بالای ۸۰ سال و هم‌سن بنده، اغلب واکسن را دریافت کرده‌اند. ایشان همچنین بر ضرورت ثبت اسناد علمی و انتشار مقالات مربوط به واکسن تاکید کردند و افزودند: در کنار تولید قوی، سریع و بهنگام واکسن، اسناد و مقالات علمی آن را نیز برای آگاهی دنیا از کار بزرگ خود آماده و منتشر کنید.»

  • منبع :

  اخبار مرتبط

  فراخوان جذب مسئول دفتر و کارشناس امور حقوقی و قرادادها  

  29 فروردین 1400
  فراخوان جذب مسئول دفتر و کارشناس امور حقوقی و قرادادها  

  کارت شرکت در آزمون وکالت ۹۹ منتشر شد

  17 فروردین 1400
  کارت شرکت در آزمون وکالت ۹۹ منتشر شد

  دو انفجار در مسیر کاروان ائتلاف آمریکایی در جنوب عراق

  5 فروردین 1400
  دو انفجار در مسیر کاروان ائتلاف آمریکایی در جنوب عراق

  رسیدگی به پرونده کودک آزاری در گنبدکاووس با سرعت و قاطعیت

  4 فروردین 1400
  رسیدگی به پرونده کودک آزاری در گنبدکاووس با سرعت و قاطعیت

  تقلیل حکمرانی ملی فضای سایبری به فیلترینگ ناشی از زیست ناقص امنیتی برخی مسئولان است

  4 فروردین 1400
  تقلیل حکمرانی ملی فضای سایبری به فیلترینگ ناشی از زیست ناقص امنیتی برخی مسئولان است

  بزرگترین دستاورد دولت روحانی

  4 فروردین 1400
  بزرگترین دستاورد دولت روحانی

  روحانی: سال 1400 سال غلبه بر کرونا خواهد بود

  4 فروردین 1400
  روحانی: سال 1400 سال غلبه بر کرونا خواهد بود

  دولت مراقب باشد در قبال آمریکا دوباره عجله نکند و از یک سوراخ چند بار گزیده نشود

  4 فروردین 1400
  دولت مراقب باشد در قبال آمریکا دوباره عجله نکند و از یک سوراخ چند بار گزیده نشود

  احداث یک مقر نظامی توسط تروریست‌های آمریکایی در موصل عراق

  4 فروردین 1400
  احداث یک مقر نظامی توسط تروریست‌های آمریکایی در موصل عراق

  وخامت حال یکی از رهبران حماس در زندان عربستان سعودی

  4 فروردین 1400
  وخامت حال یکی از رهبران حماس در زندان عربستان سعودی

  دیدار مقامات نظامی آمریکا و قطر در دوحه

  3 فروردین 1400
  دیدار مقامات نظامی آمریکا و قطر در دوحه

  وزیر خارجه سوریه: بایدن باید بدون پیش‌شرط به توافق هسته‌ای با ایران برگردد

  27 اسفند 1399
  وزیر خارجه سوریه: بایدن باید بدون پیش‌شرط به توافق هسته‌ای با ایران برگردد

  تصمیم کانون‌های وکلا درباره زمان برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۰: آبان‌ماه

  27 اسفند 1399
  تصمیم کانون‌های وکلا درباره زمان برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۰: آبان‌ماه

  رزمایش بزرگ چین با انواع ناوها در واکنش به سفر «لوید آستین» به منطقه

  27 اسفند 1399
  رزمایش بزرگ چین با انواع ناوها در واکنش به سفر «لوید آستین» به منطقه

  رویترز: ایران غنی‌سازی با سانتریفیوژهای پیشرفته IR-4‌ را آغاز کرده است

  27 اسفند 1399
  رویترز: ایران غنی‌سازی با سانتریفیوژهای پیشرفته IR-4‌ را آغاز کرده است

  تعلیق پروازها به انگلیس تا ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰/ پروازهای بین ایران و عراق فقط برای بازگشت اتباع ۲ طرف

  26 اسفند 1399
  تعلیق پروازها به انگلیس تا ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰/ پروازهای بین ایران و عراق فقط برای بازگشت اتباع ۲ طرف

  توزیع سیب و پرتقال تنظیم بازار در 260 نقطه تهران/ عرضه سیب و پرتقال با قیمتی کمتر از 12 هزار تومان

  26 اسفند 1399
  توزیع سیب و پرتقال تنظیم بازار در 260 نقطه تهران/ عرضه سیب و پرتقال با قیمتی کمتر از 12 هزار تومان

  نتانیاهو سفر خود به شمال نوار غزه را لغو کرد

  26 اسفند 1399
  نتانیاهو سفر خود به شمال نوار غزه را لغو کرد

  یک بومی آمریکایی برای اولین بار وزیر کشور شد

  26 اسفند 1399
  یک بومی آمریکایی برای اولین بار وزیر کشور شد

  دیدگاه انصارالله درباره راه حل فراگیر بحران یمن به فرستاده آمریکا منتقل شد

  26 اسفند 1399
  دیدگاه انصارالله درباره راه حل فراگیر بحران یمن به فرستاده آمریکا منتقل شد