همایش‌های حقوقی همایش‌های حقوقی

29 شهریور 1395
دوره آموزشی «حق تعیین سرنوشت»

دوره آموزشی «حق تعیین سرنوشت»

این دوره توسط انجمن ایرانی مطالعات ملل متحد و با همکاری مرکز امور حقوقی بین المللی ریاست جمهوری در ماه های مهر و آبان ماه ۱۳۹۵ برگزار می گردد

داتیکان: «حق تعیین سرنوشت» یکی از اصول و قواعد مهم حقوق بین الملل معاصر است که دیوان بین المللی دادگستری و کمیسیون حقوق بین الملل از آن به عنوان قواعد آمره یاد کرده اند. با این وجود، حدود و ثغور و معنای دقیق این نهاد، برای بسیاری از دانشجویان حقوق بین الملل، روشن و مشخص نیست.

به گزارش داتیکان هدف اصلی برگزاری این دوره آموزشی تبیین و توضیح این نهاد در نظام حقوق بین الملل معاصر است که به همت انجمن ایرانی مطالعات ملل متحد و با همکاری مرکز امور حقوقی بین المللی ریاست جمهوری در ماه های مهر و آبان ماه ۱۳۹۵ با ارائه دکتر ستار عزیزی (دانشیار حقوق بین الملل دانشگاه بوعلی سینا) برگزار می گردد.

سرفصل های اجمالی این دوره آموزشی به شرح ذیل است:

۱. تحولات تاریخی حق تعیین سرنوشت

۲. جایگاه حق تعیین سرنوشت در منشور ملل متحد

۳. حق تعیین سرنوشت خارجی در حوزه غیر استعماری

۴. حق تعیین سرنوشت داخلی

این دوره آموزشی در ۶ جلسه در روزهای چهارشنبه ۱۴ و ۲۸ مهرماه و ۱۲ آبانماه ۱۳۹۵ از ساعت 15 الی 18/15 در محل مرکز امور حقوقی بین المللی (خیابان طالقانی، ابتدای خیابان شهید موسوی (فرصت سابق)) برگزار خواهد شد.

ثبت نام:

واریز مبلغ ۱۲۵,۰۰۰ تومان (صد و بیست و پنج هزار تومان) به شماره حساب ۶۲۷۲۷۵۷۸ بانک تجارت، شعبه انقلاب - فلسطین، کد ۱۸۵. این مبلغ برای اعضای انجمن و دانشجویان ۱۰۰,۰۰۰ تومان (صد هزار تومان) است. (پرداخت از طریق کلیه کارت های بانکی عضو شبکۀ شتاب در دفتر انجمن نیز امکان پذیر است)

از متقاضایان محترم درخواست می گردد اسکن فیش واریز را همراه با اطلاعات زیر در قالب فایل وُرد (word) به آدرس ایمیل  info@iauns.org ارسال نمایند (لطفاً در قسمت موضوع ایمیل «ثبت نام در دورۀ آموزشی» قید شود). در غیر اینصورت ثبت نام قطعی تلقی نخواهد شد و امکان شرکت در دوره فراهم نمی گردد:

نام و نام خانوادگی به پارسی:

نام و نام خانوادگی به انگلیسی:

رشتۀ تحصیلی:

مقطع تحصیلی:

شماره تلفن همراه:

آدرس ایمیل:

در پایان دوره، گواهی معتبر از سوی نهادهای برگزار کننده به شرکت کنندگان اعطاء خواهد شد.

اعطای گواهینامه منوط به حضور کامل در دوره است.

شماره تلفن های انجمن: 81032201 - 021 و یا 0912۸۱۲۸۴۷۸

  • منبع : http://www.cila.ir/
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32