افتتاح اولین دادسرای رسیدگی به جرام پولی و بانکی

رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

11 اسفند 1394

افتتاح اولین دادسرای رسیدگی به جرام پولی و بانکی

در جلسه مشترک بین دادستان تهران و وزیر اقتصاد اولین دادسرای رسیدگی به جرایم پولی و بانکی افتتاح شد

اولین نشست هم‌اندیشی مبارزه با جرم پولشویی با حضور علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصاد و دارایی، ولی‌الله سیف رییس کل بانک مرکزی و عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران برگزار شد. محور اصلی این مراسم، افتتاح اولین دادسرای رسیدگی به جرایم پولی-بانکی بود که پس از گفتگوهای لازم این مرکز افتتاح شد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران در این باره اعلام کرد: امیدواریم در حوزه‌های مقابله، پیشگیری و تشدید نظارت‌ها بتوانیم وضعیت جرایم پولی و بانکی را مهار کنیم و پرونده‌هایی که در این زمینه وجود دارد زودتر به نتیجه برسانیم.

دولت آبادی در ادامه در خصوص پرونده موسسه ثامن‌الحجج اعلام کرد: پرونده قضایی تشکیل شده و تحت نظارت دادستانی در سراسر کشور پرونده‌ها در تهران نهاده شده و تمام پرونده‌های موسسه به تهران ارجاع داده شده است، امیدواریم مردم به حقوقشان برسند و فضای آرامشی با سال جدید برایشان فراهم شود. دادستان تهران در همین خصوص ادامه داد: سپرده‌گذاران به ترتیب مراجعه کنند تا وجوهشان پرداخت شود تعداد آنها زیاد است و ما از وجوه کم شروع کردیم و امیدواریم با تامین وجوه، پول مردم پرداخت شود.

دادستان عمومی و انقلاب تهران در خصوص پرونده بابک زنجانی نیز اظهار داشت: آخرین دفاع اخذ شده و دادگاه مشغول وظیفه خود است ما درخواست کردیم که در صدور حکم اقدام شود. جعفری دولت آبادی ادامه داد: این پرونده چندین بخش دارد که بخش نفتی و پولی آن انجام شده و سایر بخش‌ها که مربوط به شرکت نفت و مسائل مربوط به تجارت‌ها و مسائل ارزی آن بوده، مفتوح و در حال انجام است. به گفته وی، دو بخش مذکور، جدا است و احتمال دارد با کیفرخواست مجزا به دادگاه ارسال ‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه ما منتظر صدور حکم هستیم تا به مرحله اجرا برسد، گفت: وزارت نفت با توجه به وکالتی که متهم در اوایل دستگیری به ما داده فروش اموال را شروع کرده اما اموال تکافوی بدهی را نمی‌کند و امیدواریم در سال جدید راهکارهایی برای جبران باقی مانده بدهی پیش بینی شود تا آنجایی که می دانم تا حالا پولی واریز نشده و امروز پیگیری کردم و گفتند پولی واریز نشده است.

  • منبع : سایت حقوقی داتیکان