رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

26 مهر 1395
فعالان رسانه‎‏ای متخلف حق قلم‏زنی در سایر مطبوعات را ندارند

فعالان رسانه‎‏ای متخلف حق قلم‏زنی در سایر مطبوعات را ندارند

حجت الاسلام نوروزی:مسئولین در اعطای مجوز به متخلفین حساسیت لازم را اعمال کنند.

داتیکان: فعالان رسانه‎‏ای متخلف حق قلم‏زنی در سایر مطبوعات را ندارند/ مسئولین در اعطای مجوز به متخلفین حساسیت لازم را اعمال کنند.

به گزارش داتیکان به نقل از میزان ، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تکرار تخلفات و توقیف مکرر نشریات برخی افراد رسانه‌ای، اظهار کرد: برخی فعالان رسانه‌ای بارها و بارها دچار تخلفات رسانه‎ای شده‌اند که مسئولین مربوطه با چنین افرادی باید برابر قانون برخورد کند.

وی ادامه داد: فعالان رسانه‏‎ای متخلف حق قلم‏زنی در سایر مطبوعات را ندارند و مسئولین در اعطای مجوز به  این متخلفین باید حساسیت لازم را اعمال کنند.

حجت‎الاسلام نوروزی در پاسخ به این سوال که آیا نشریه یا صاحب امتیازی که بارها توسط هیات نظارت بر مطبوعات تذکر می‌گیرد، می‌تواند مجددا مجوز اخذ کند؟ تصریح کرد: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به صراحت بیان شده که مطبوعات آزادند اما این آزادی حد و مرز دارد که متأسفانه برخی به غلط آن را تفسیر می‌کنند بنابراین در  اعطای مجوز به افرادی که مکرر تخلف می‎کنند باید دقت و حساسیت بیشتری شود.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در پایان خاطرنشان کرد:  توقیف و ابطال روزنامه‌‏هایی که به قوانین کشور و نظام اسلامی پایبند نیستند کمترین اقدام است و آن‌ها باید در برابر قانون پاسخگو باشند.

  • منبع : http://www.mizanonline.ir/