رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

28 مهر 1395
آزادی مشروط «سحرخیز»، مشروط به موافقت دادستان

آزادی مشروط «سحرخیز»، مشروط به موافقت دادستان

محمود علیزاده‌طباطبایی: همچنان پیگیر آزادی مشروط موکلم هستم

داتیکان: وکیل‌مدافع عیسی سحرخیز گفت: رییس شعبه 28 دادگاه انقلاب با آزادی مشروط موکلم موافق است، اما در نهایت دادستان باید با آن موافقت کند.

به گزارش داتیکان به نقل از ایسنا، محمود علیزاده‌طباطبایی، با بیان اینکه همچنان پیگیر آزادی مشروط موکلم هستم، گفت: در این زمینه با معاون دادستانی تهران صحبت کردم، ولی آزادی مشروط موکلم باید مورد موافقت دادستان قرار گیرد و در این صورت، موضوع به دادگاه ارجاع می شود.

وی خاطرنشان کرد: قاضی مقیسه (قاضی رسیدگی‌کننده به پرونده موکلم) رییس شعبه 28 دادگاه انقلاب با آزادی مشروط موکلم موافق است.

بر اساس این گزارش، علیزاده طباطبایی 10 مهرماه گفته بود: حکم موکلم در رابطه با اتهام توهین و تبلیغ علیه نظام قطعی شده و به اجرای احکام ارسال شده است. ما برای موکلم تقاضای آزادی مشروط ارائه کرده‌ایم که امیدوارم مورد موافقت قرار گیرد.

وی ادامه داد: موکلم در این پرونده به یک سال و یک دو سال محکوم شد که به استناد ماده ١٣٤ قانون مجازات اسلامی دو سال که حداکثر مجازات است، اجرا می‌شود؛ البته ٣ ماه از 2 سال کاهش یافته و موکلم باید ٢١ ماه حبس را تحمل کند.

وکیل‌مدافع سحرخیز ۱۹ مرداد سال جاری به ایسنا گفته بود: موکلم سه پرونده دارد؛  پرونده اول با اتهام نشر اکاذیب در شعبه 1058 دادگاه کارکنان دولت رسیدگی شد. پرونده دوم با عنوان اتهامی توهین در شعبه  1057 دادگاه کارکنان دولت بود که به دلیل صدور قرار عدم صلاحیت از سوی دادگاه، پرونده به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد. پرونده سوم موکلم نیز با اتهام توهین و تبلیغ علیه نظام بود که شعبه 28 دادگاه انقلاب به آن رسیدگی کرد.

  • منبع : http://isna.ir/