تازه های قوانین و مقررات تازه های قوانین و مقررات

24 آبان 1395
سرمایه‌گذاری بین ایران و تانزانیا راحت می‌شود

سرمایه‌گذاری بین ایران و تانزانیا راحت می‌شود

لایحه موافقتنامه حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین ایران و تانزانیا تصویب شد

داتیکان: به منظور تحکیم روابط و ارتقای سطح همکاری ها در زمینه اقتصادی و تامین منافع ایران، همچنین برای ایجاد اشتغال موثر و کارآمد و رشد سرمایه گذاری، بهارستان نشینان در صحن علنی امروز، لایحه موافقتنامه حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین ایران و تانزانیا را تصویب کردند.

به گزارش داتیکان به نقل از خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه، 24 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری متحده تانزانیا با 176رأی موافق، 4 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 222 نماینده حاضر در جلسه با کلیات این لایحه موافقت کردند.

نمایندگان همچنین با 171 رأی موافق، 2 رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع 223 نماینده حاضر با ماده واحده و تبصره این لایحه نیز موافقت کردند.

کاظم دلخوش اباتری در توضیح لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری متحده تانزانیا گفت: با توجه به اهمیت سرمایه گذاری در بکارگیری امکانات بالقوه اقتصادی و تشویق سرمایه گذاران این لایحه موثر خواهد بود به خصوص در شرایطی که امروزه کشور ما در دنیا دارد و به دنبال توسعه تعاملات است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تعاملات ضمن حفظ حقوق اقتصادی کشور متقابل و سرمایه گذاران داخلی باید گسترش یابد در واقع این موافقتنامه برای تحکیم روابط و ارتقای سطح همکاری ها در زمینه اقتصادی و تامین منافع هر دو ملت است. همچنین برای ایجاد اشتغال موثر و کارآمد و رشد سرمایه گذاری کمک بسیار خواهد کرد.

دکتر لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه توضیح سخنگوی کمیسیون اقتصادی یادآور شد: در ادامه تبصره ماده واحده این لایحه باید علاوه بر رعایت اصل یکصد و سی و نهم (139) اصل 77 نیز اضافه شود.

گفتنی است ماده واحده این لایحه عبارت است از موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری متحده تانزانیا مشتمل بر یک مقدمه و شانزده ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می شود.

در تبصره لایحه مذکور نیز آمده است که در اجرای مواد (12) و (13) این موافقتنامه رعایت اصل یکصد و سی و نهم (139) و 77 قانون اساسی حمهوری اسلامی ایران الزامی است.

  • منبع : http://www.icana.ir/
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32

اخبار مرتبط