رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

14 دی 1395
تأیید ۶ سال و نیم حبس عبدالرضا داوری در دادگاه تجدیدنظر

تأیید ۶ سال و نیم حبس عبدالرضا داوری در دادگاه تجدیدنظر

داوری: صحت اظهارات مرا پلیس فتا، تأیید کرد و ادله‌ای در پرونده برای محکومیتم وجود نداشت؛ اما قاضی صلواتی، حبس مرا تایید کرد

داتیکان: عبدالرضا داوری یکی از مدیران رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد رئیس دولت‌های نهم و دهم، از تأیید محکومیتش به ۶ سال و نیم حبس در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران خبر داد و گفت: حکم دادگاه دو روز پیش به وکیلم ابلاغ و برای من حکم جلب صادر شده است.

 به نقل از تسنیم، داوری، درباره علت تشکیل پرونده برای وی که منجر به محکومیت حبس شده است، مدعی شد: در فیسبوک صفحه‌ای داشتم که این صفحه هک شد اما دادستانی تهران به خاطر سه نظری که مخاطبان در ذیل یکی از مطالبم در این صفحه منتشر کرده بودند، علیه من به اتهام توهین به مقام معظم رهبری، توهین به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و تبلیغ علیه نظام، اعلام جرم کرد.

معاون خبر اسبق خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با بیان اینکه در مراحل دادرسی به وی اجازه داده نشده است، پرونده خود را مطالعه کند، گفت: صحت اظهارات مرا پلیس فتا، مرکز سایبری سپاه و مرکز انفورماتیک قوه‌قضائیه تأیید کرد و ادله‌ای در پرونده برای محکومیتم وجود نداشت اما شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، مرا جمعاً به 6 سال و نیم حبس محکوم کرد.

داوری اضافه کرد: به رأی صادر شده در شعبه 15 دادگاه انقلاب اعتراض کردیم اما به اعتراض ما در مرحله تجدیدنظر نیز توجهی نشد و شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی زرگر، حکم صادره در دادگاه بدوی را تأیید کرد که بر اساس ماده 134 قانون مجازات اسلامی، اشد مجازات یعنی 3 سال حبس را باید تحمل کنم.

وی با بیان اینکه طبق مکانیزم فیسبوک، امکان جلوگیری و ممانعت از انتشار نظرات مخاطبان وجود ندارد، گفت: شنیده‌ام حکم جلب سیار و حکم ورود به منزل برایم صادر شده و من نیز هیچ مقاومتی برابر حکم صادره ندارم و از قانون تمکین می‌کنم.

داوری گفت که طبق قانون، آخرین راه برای وی اعاده دادرسی است که انجام می‌دهد.

  • منبع : https://www.tasnimnews.com
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32