رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

23 اسفند 1394
احسان مازندرانی در انتظار حکم دادگاه

احسان مازندرانی در انتظار حکم دادگاه

وکیل مدافع احسان مازندرانی از پایان یافتن رسیدگی به اتهامات وی از سوی شعبه 28 دادگاه انقلاب تهران خبر داد

سرانجام شعبه 28 دادگاه انقلاب تهران رسیدگی به اتهامات احسان مازندرانی مدیر مسئول روزنامه فرهیختگان را به پایان رساند.  

این خبر از سوی سیدمحمود علیزاده طباطبایی وکیل متهم اعلام شده است، وی همچنین اظهار داشت: هفته گذشته و در تاریخ 18 و 19 اسفندماه دو جلسه رسیدگی به اتهامات موکلم در شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد که این بررسیها پس از انجام تحقیقات لازم به پایان رسید، بر همین اساس فردا (دوشنبه) آخرین لایحه دفاعی خود را به دادگاه مورد نظر تحویل خواهم داد.

وی ادامه داد: در دادگاه آخرین دفاعیات از موکلم اخذ شد و فردا قرار است آخرین لایحه دفاعی خود را به دادگاه تحویل دهیم.

طباطبایی در خصوص بازجویی‌های صورت گرفته از احسان مازندرانی اظهار داشت: تا الان حدود 30 جلسه بازجویی از احسان مازندرانی صورت گرفته است، نکته قابل تأمل اینجاست که طبق گفته‌های موکلم فقط در یک جلسه در رابطه با اتهاماتش مورد بازجویی قرار گرفته و مابقی جلسات بازجویی هیچ ارتباطی به اتهاماتش نداشته است.

این وکیل پایه یک دادگستری در مورد اتهامات احسان مازندرانی گفت: احسان مازندرانی به اتهام «اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام» از آبان‌ماه امسال بازداشت شده است.

وی با بیان این‌که «در پرونده موکلم بحث نفوذ مطرح نبوده است» تصریح کرد: نه در قرار مجرمیت و نه در کیفرخواست در پرونده موکلم بحث اینکه وی عامل نفوذی بیگانه باشد مطرح نشده است.

طباطبایی همچنین در رابطه با عیسی سحرخیز یکی دیگر از موکلانش، اظهار داشت: دادگاه عیس سحر خیز به دلیل بیماری قلبی که داشتند تجدید شد و در حال حاضر وی در بیمارستان قلب بستری است.

وکیل مدافع عیسی سحرخیز در پایان اظهار داشت: با توجه به وضعیت جسمانی موکلم، بعید می‌نماید که تا پایان سال جاری دادگاهی برای رسیدگی به اتّهامات وی برگزار شود، وی همچنین حق شکایت از رسانه‌هایی که نسبت به عیسی سحرخیز و احسان مازندرانی دست به توهین، افترا و نشر اکاذیب زده‌اند را برای خود محفوظ دانست.  


  • منبع : سایت حقوق داتیکان
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32