رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

25 دی 1395
ارسال پرونده کلاهبردار 500 میلیاردی به دیوان عالی

ارسال پرونده کلاهبردار 500 میلیاردی به دیوان عالی

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان: منتظر تعیین صلاحیت مرجع رسیدگی در دیوان عالی کشور هستیم

داتیکان: حجت‌الاسلام والمسلمین حمیدی در ارتباط با پرونده کلاهبردار میلیاردی جنوب استان سیستان و بلوچستان گفت: از آنجایی که شکایت‎های مختلفی در مورد این موضوع در استان‎های تهران، کردستان و گلستان و... مطرح شده، منتظر تعیین صلاحیت مرجع رسیدگی از سوی دیوان عالی کشور هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین «ابراهیم حمیدی» در گفت‌وگو با میزان، در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده کلاهبردار میلیاردی جنوب استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: از آنجایی که متهم  در استان‌های  تهران، کردستان، گلستان و خراسان رضوی نیز شکاتی دارد که تعداد آنها نسبت به  شکات استان سیستان و بلوچستان بیشتر است در حال حاضر بحث اختلاف در صلاحیت رسیدگی مطرح شده است.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به ثبت شکایت‎های مختلف در سایر استان‎ها، منتظر تعیین صلاحیت مرجع رسیدگی در دیوان عالی کشور هستیم.

 مهرماه امسال فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از دستگیری «م.م» کلاهبردار میلیاردی جنوب این استان خبر داد و گفت: با اشراف اطلاعاتی و عملیاتی پلیس سیستان و بلوچستان و شناسایی محل دقیق اختفای این فرد، او را در حالی که داخل صندوق عقب یک خودرو در یک ویلا در شمال دماوند مخفی شده بود در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند. 

سردار حسین رحیمی اعلام کرد: این متهم حرفه‌ای در تحقیقات تخصصی پلیس به کلاهبرداری 500 میلیارد تومانی از 2 هزار و 50 نفر از شهروندان جنوب سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و گلستان اعتراف کرده است.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان پیش از این  و در آبان ماه سال جاری در گفت‎وگو با خبرگزاری میزان گفته بود که در مرحله جمع‎آوری شکایت شکات این پرونده هستیم که در حال حاضر در شهرستان‎های مختلف استان سیستان و بلوچستان در مجموع 500 طرح شکایت  در ارتباط با این موضوع ثبت شده است.

  • منبع : http://www.mizanonline.ir/