انتقاد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از اجرایی نشدن قانون تجمیع بیمه ها

رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

4 فروردین 1395

انتقاد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از اجرایی نشدن قانون تجمیع بیمه ها

حسن تامینی لیچائی از ضرورت ورود رئیس جمهور برای تعیین تکلیف قانون تجمیع بیمه ها سخن گفت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت وگویی با خبرنگار وبسایت وابسته به مجلس شورای اسلامی داشت، درباره وضعیت اجرای قانون تجمیع بیمه ها در سال گذشته، افزود: متاسفانه در سال 94 نه تنها اقدامی برای نزدیک شدن به اجرای قانون تجمیع بیمه ها صورت نگرفت بلکه تاحدودی از اجرای این قانون فاصله گرفتیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس مصوبه مجلس باید بیمه ها تجمیع می شدند اما بر اساس تفسیر مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، این تجمیع زیر سوال رفت و باعث اختلاف بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شد.  برای رفع این اختلاف، دو وزارتخانه به دولت متوسل شدند اما متاسفانه رئیس جمهور هنوز ورود جدی به این مساله نداشته و همچنان اجرای قانون تجمیع بیمه ها در هاله ای از ابهام قرار دارد.

وی تاکید کرد: وزارت بهداشت عنوان می کند با توجه به اینکه این وزارتخانه سیاستگذاری حوزه سلامت را بر عهده دارد لازم است که بیمه ها را زیرمجموعه خود قرار دهد تا بتواند مدیریت درستی بر آن داشته باشد اما وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این باور را ندارد که بیمه ها زیر مجموعه وزارت بهداشت قرار گیرد.

تامینی لیچائی یادآور شد: کمیسیون بهداشت نیز بارها نشستی را برای تعیین تکلیف تجمیع بیمه ها برگزار کرد اما این نشست ها به دلیل اختلاف بین وزارتخانه های مذکور نتوانست اثربخش واقع شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: به نظر می رسد رئیس جمهور باید وارد عمل شود تا یک برنامه ریزی در زمینه تجمیع بیمه ها برای سال 95 صورت گیرد.

  • منبع : http://www.parliran.ir/