افزایش نرخ کرایه ای درحال حاضر برای تاکسی ها پذیرفتنی نیست

رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

14 فروردین 1395

افزایش نرخ کرایه ای درحال حاضر برای تاکسی ها پذیرفتنی نیست

نرخ بنزین درسال جدید افزایشی نداشته افزایش نرخ کرایه تاکسی منطقی نیست.

 

عباس صلاحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه هیچ راننده تاکسی حق افزایش خودسرانه نرخ کرایه ها را پیش از اعلام رسمی افزایش کرایه ها از سوی مسئولان مربوطه ندارد، گفت: متاسفانه مردم از خدمات تاکسی ها راضی نیستند زیرا در اکثر خطوط شهری تاکسی ها خالی تردد کرده و تنها مسافران دربستی را جابه جا می کنند بنابراین تاکسیرانی باید بر عملکرد تاکسی ها نظارت بیشتری داشته باشد.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان درمجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه با رانندگان متخلف تاکسی در بحث افزایش نرخ کرایه‌ها باید برخورد قانونی صورت گیرد، افزود: همچنین با اقدام تاکسی‌ها در جابه جایی مسافران به صورت دربستی نیز باید برخورد اساسی شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه به طور حتم هیچ افزایش نرخ کرایه ای درحال حاضر برای تاکسی ها پذیرفتنی نیست، گفت: با توجه به اینکه نرخ بنزین درسال جدید افزایشی نداشته افزایش نرخ کرایه تاکسی منطقی نیست.

وی با بیان اینکه افزایش 12 تا 15 درصدی نرخ کرایه‌های تاکسی قابل قبول نیست، تصریح کرد: مسئولان باید نظارت را بر عملکرد تاکسی ها افزایش داده و با متخلفانی که پیش از اعلام رسمی اقدام به افزایش نرخ کرایه‌ها می‌کنند برخورد قانونی صورت دهند زیرا تا زمانی که نظارت‌ها به درستی صورت نگیرد، این رویه یعنی افزایش خودسرانه نرخ کرایه ها و تخلفات دیگر از سوی رانندگان تاکسی ادامه پیدا می کند.

این نماینده مردم درمجلس نهم با اشاره به اینکه دولت و شهرداری باید درجهت افزایش کیفیت ارایه خدمات حمل و نقل عمومی از جمله مترو تلاش کنند، گفت: اگر دولت و شهرداری با همکاری توسعه مترو ر ا در دستور کار قرار دهند به طور قطع رانندگان تاکسی نیز مجبور به رعایت ضوابط و قوانین لازم می شوند و دیگر شاهد افزایش بی رویه نرخ کرایه های تاکسی نخواهیم بود.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس  با تاکید براینکه تورم درجامعه کاهش پیدا کرده است، افزود: نرخ کرایه های تاکسی در صورت نیاز باید تنها 5 درصد افزایش پیدا کند؛ افزایش کرایه ها بیش از 5 درصد تنها در شرایطی که نرخ بنزین و لوازم یدکی خودرو افزایش پیدا کرده باشد قابل قبول خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شورای شهر تهران در نیمه اسفند سال گذشته  لایحه نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی را تصویب کرد و مقررشد براساس این لایحه نرخ کرایه های تاکسی ۱۵ درصد افزایش کند. اما فرمانداری تهران در روزهای پایانی سال به این مصوبه اعتراض کرده و در نخستین جلسه شورای شهر تهران اعضای پارلمان محلی پایتخت دراین خصوص تعیین تکلیف می کنند./

  • منبع : http://www.icana.ir/
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32