رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

4 اسفند 1395
ضریب نفوذ 99 درصدی سیستم مدیریت پرونده

ضریب نفوذ 99 درصدی سیستم مدیریت پرونده

معاون قوه قضاییه: کاهش هزینه های دستگاه قضایی و رفع مشکلات مردم به عنوان اهداف دستگاه قضا است

داتیکان: معاون رییس قوه قضاییه گفت: با تلاش‌های گسترده‌، ضریب نفوذ سیستم مدیریت پرونده در دستگاه قضایی به 99 درصد رسیده است که این امر می‌تواند در اتخاذ تصمیمات مدیریتی و راهبردی کمک شایانی به دستگاه قضایی کند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حمید شهریاری در آیین تجلیل از قضات و کارمندان نمونه استان یزد اظهار کرد: در گذشته و قبل از استفاده از سیستم مدیریت پرونده، دستگاه قضایی تنها در سه مورد می‌توانست آمار ارائه کند؛ آمار ورودی پرونده‌ها، مختومه پرونده‌ها و آمار پرونده‌های مانده، اما اکنون با استفاده از سیستم مدیریت پرونده، تمام جزییات آماری از رشد، کاهش و نوع جرائم و آسیب‌های اجتماعی در شهرها، مناطق و حوزه‌های قضایی با دقت قابل احصاء و استخراج است.

وی ادامه داد: این مساله یک اتفاق بزرگ و گام عظیمی برای مدیریت کلان کشور و اخذ تصمیمات مدیریتی و تدوین برنامه‌های راهبردی است.

این مقام مسئول از جلب رضایتمندی مردم، کاهش هزینه های دستگاه قضایی و رفع مشکلات مردم به عنوان اهداف دستگاه قضا یاد و بیان کرد: همه تلاش ما در جهت جلب و افزایش رضایت و اعتماد مردم به دستگاه قضایی است که باید با استفاده از تحولات علمی و عملی آن را تحصیل کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به نظارت خدواند متعال بر بندگان خود اشاره کرد و گفت: خداوند دو نوع نگاه به بندگان دارد که نگاه اول به افعال و اعمال ظاهری و نگاه دوم به نیت های قلبی و صفات درونی انسان‌هاست.

شهریاری تصریح کرد: خدواند اجر، مزد و پاداش خود را به قلب سلیم و صفات درونی پاک، خالص و بی آلایش می‌دهد که هر قدم و حرکتی را که انجام می‌دهند فقط با نیت جلب رضایت معبود حقیقی و کمک به بندگان اوست.

وی ابراز کرد: انسان باید با قصد قربت و با هدف خدمت به مردم در جهت حل مشکلات مردم بر آید که این مهم مورد رضایت و اجر خدواند متعال است.

  • منبع : http://www.isna.ir