رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

15 اسفند 1395
چرا دولت لایحه مدیریت خدمات کشوری را نمی دهد؟

چرا دولت لایحه مدیریت خدمات کشوری را نمی دهد؟

انتقاد جلالی از بی توجهی دولت به ارسال لایحه مدیریت خدمات کشوری

داتیکان: رئیس مرکز پژوهش های مجلس با انتقاد از عدم ارسال لایحه مدیریت خدمات کشوری به مجلس گفت: چه ضرورتی داشت که بحث حقوق های نجومی در لایحه برنامه ششم مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کاظم جلالی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه، 15 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری با استناد به ماده 24 بند 11 آئین نامه داخلی مجلس گفت: از مواضع رئیس مجلس در دفاع از شأن قوه مقننه و اقتدار آن تشکر می کنم اما علیرغم اینکه رئیس مجلس خود را سپر بلا کرد اما برخی نمایندگان با اشاره به برخی نکات در آئین نامه نسبت به این موضوع جفا می کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: مشکل این جاست که دولت لایحه نمی دهد اما مجلس خود را وارد مسائلی می کند که نباید به آن وارد شود بنابراین در خصوص قانون مدیریت خدمات کشوری که اجرای آن در سال 91 به پایان رسید باید گفت که این قانون تاکنون چندین بار تمدید شده و برای سال 96 نیز باید تمدید شود.

وی تاکید کرد: در ماه رمضان که بحث حقوق های نجومی مطرح شد شما مرکز پژوهش های مجلس را مامور کردید که در این خصوص طرحی آماده کند اما در آن مقطع آقای نوبخت تاکید کرد که ما ظرف 2 هفته آینده لایحه به مجلس ارائه می دهیم اما هنوز این لایحه به مجلس ارسال نشده و باید پرسید که چرا دولت لایحه نمی دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: آیا بردن بحث حقوق ها در برنامه ششم ضرورتی داشت؟ برخی از دوستان گویی از ابتدا برنامه ریزی کردند که بحث حقوق های نجومی را در داخل برنامه مطرح کرده و از طرف دیگر با اضافه کردن برخی موارد دیگر به این موضوع کاری کنند که بازنده این موضوع مجلس باشد.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس گفت: نسبت به این موضوع باید دقت نظر انجام می شد و متاسفیم از اینکه برخی افراد نسبت به مجلس در این روزها جفا کردند و امروز هم دیده شد که برخی نشریات تیترهایی را تعریف کردند که نسبت به مجلس و رئیس آن جفا کردند./

  • منبع : http://www.icana.ir
کد امنیتی * CAPTCHA reload_32