رویدادهای حقوقی رویدادهای حقوقی

31 اردیبهشت 1396
رئیس کل دادگستری استان تهران: کیفرخواست پرونده تعاونی اعتبار ثامن الحجج صادر شد

رئیس کل دادگستری استان تهران: کیفرخواست پرونده تعاونی اعتبار ثامن الحجج صادر شد

 ارجاع پرونده با بیش از ۹۰ جلد به دادگاه کیفری

داتیکان- رئیس کل دادگستری تهران از صدور کیفرخواست پرونده تعاونی اعتبار ثامن الحجج خبر داد و گفت: قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست پرونده صادر و با مجموعه بیش از ۹۰ جلد به دادگاه کیفری استان ارجاع شده است.

به گزارش میزان، آخرین وضعیت پرونده موسسه ثامن الحججغلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از صدور کیفرخواست پرونده تعاونی اعتبار ثامن الحجج خبر داد و گفت: پرونده تعاونی اعتبار ثامن الحجج در دادسرا رسیدگی شد و کیفرخواست صادر و جهت رسیدگی نهایی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شده است.

این مقام قضایی در استان تهران در ادامه بیان کرد: این پرونده به لحاظ حجم مالی که رقمی معادل 12 هزار میلیارد تومان است و همچنین وجوه متعلق به مردم است، سپرده گذاران متعدد داشت که تا امروز بخش زیادی از سپرده‌های مردم با تعیین بانک عامل پرداخت و بخشی نیز باقی مانده  است.

اسماعیلی اضافه کرد: هنوز اموالی از این تعاونی که توسط مرجع قضایی توقیف شده و در اختیار بانک عامل قرار گرفته می‌تواند به مرور پاسخگوی بخش دیگری از سپرده گذاران باشد؛ اما در کنار تلاشی که انجام شد برای استرداد سپرده گذاران از انجا که موضوع بحث کیفری داشت بخش کیفری آن رسیدگی شده است.

وی گفت: قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست صادر و پرونده با مجموعه بیش از 90 جلد به دادگاه کیفری استان ارجاع شده است که همکاران به محض وصول پرونده مشغول مطالعه پرونده هستند که در وهله اول مشاهده شود این پرونده در بحث قضایی تکمیل است یا خیر؟ اگر تکمیل بود در وقت رسیدگی قرار می گیرد و اگر هم نواقصی مشاهده کردند پرونده را جهت رفع نقص به دادسرا اعاده خواهند کرد.

رئیس کل دادگستری استان تهران اضافه کرد: دراین پرونده هم بعد قضایی و هم استرداد وجوه سپرده گذاران اهمیت دارد که زحمات همکاران ما در بخش های مختلف قضایی بویژه در دادسرا در زمینه اهتمام به بازگشت برخی از وجوه متعلق به سرپرده گزاران شایسته تقدیر است که درکنار کار قضایی این اقدام انجام شد.

  • منبع : http://www.mizanonline.ir/
31 اردیبهشت 1396
سپرده گذار ثامن الحجج(ع)

یعنی چه که شکایت زیادی از سوی افرادی که سپرده آنها وصول نشده است مطرح نشده است؟؟ !! مگر قوه قضائیه تاکنون اجازه داده و یا می دهد که ما سپرده گذاران از آقای میرعلی مدیرعامل و همچنین اعضای هیئت مدیره موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج (ع) شکایت کنیم ؟؟ !! مردمی که برای مدت 12 سال به تابلوی موسسه تحت نظارت بانک مرکزی بر سر 500 شعبه آن در کلیه مراکز استان و شهرهای بزرگ و کوچک سراسر کشور اعتماد کرده و اندک سرمایه یا کل زندگیشان را برای گرفتن چندر غاز سود و گذراندن زندگی در ام القرای جهان اسلام به این موسسه که لقب هشتمین امام و پیشوای شیعیان جهان را به یدک می کشد، سپردند! حدود دو سال است که حسابها مسدود شده و سپرده های مردم توسط بانک مرکزی و بانک پارسیان مصادره شده و اخیرا بغیر از پرداخت 35 میلیون تومان و اخذ تعهدنامه ترکمنچای 14 و 17 ماهه از سپردگذارانی که چاره ای جز تن دادن به امضای آن نداشتند هیچ کار دیگری نشده است !! ؟؟ بعد از دوسال تازه می فرمایند برای این پرونده در دادگاه کیفری استان تهران تعیین شعبه شده است اما هنوز تعیین وقت نشده !! ؟؟ چنانچه باید سپرده گذاران راسا اقدام به شکایت نمایند بهتر است رئیس محترم دادگستری مکانیزم آنرا اعلام دارند تا علاوه بر مطالبه اصل سپرده وسود 30 درصدی ماهانه به همراه ضرر و زیانهای وارده و خسارات تأخیر تأدیه بر اساس نرخ تورم تقدیم دادگستری استان شود. جمعی از سپرده گذار ثامن الحجج آواره و مستاصل پاسخ

کد امنیتی * CAPTCHA reload_32